sportFive1006598 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
מודריץ'. סוף עידן? (Getty) (צילום: ספורט 5)
מודריץ'. סוף עידן? (Getty) | צילום: ספורט 5

עוד לא ברור אם ואיך תסתיים העונה הנוכחית בעקבות משבר הקורונה, וכיצד הכדורגל יושפע מבחינה כלכלית, אך בינתיים מועדונים מנסים לתכנן את עתידם במידת האפשר. אחרי עונה שכללה עליות ומורדות, בתקשורת הספרדית עסקו בתוכניות של ריאל מדריד לקראת 2020/21, ובמארקה סימנו את 7 המטלות של ההנהלה לקראתה.

1. עתידו של לוקה מודריץ' - לקרואטי נותרה עוד עונה אחת בחוזה, ובמקביל, הוא מחזיק בהצעה מאינטר מיאמי מה-MLS, שאותה מנהל דייויד בקהאם. למרות האהבה ההדדית בין הקשר לקבוצה, הוא רואה שמעמדו פוחת והדבר אינו מוצא חן בעיניו. לצד הצעה גבוהה מארה"ב, במה שצפוי להיות החוזה האחרון בקריירה, ובמדריד יכבדו כל החלטה שלו.

2. חזרתו של אשרף חכימי - במדריד רוצים להחזיר את המגן בוגר מחלקת הנוער אחרי שנתיים מוצלחות במיוחד שבהן הושאל לבורוסיה דורטמונד. המרוקאי, מצידו, רוצה לשוחח עם המועדון והמאמן כדי לדעת שישחק באופן קבוע והעובדה שהוא מסוגל לאייש את שני האגפים בהחלט עשויה לסייע לו. חזרתו ככל הנראה תגרור פרידה מאלברו אודריוסולה, במכירה או בהשאלה.

3. חלוץ במקומו של לוקה יוביץ' - הסרבי שלא זוכה לדקות רבות וכבש העונה שני שערים לא נראה כמו הפתרון שריאל מדריד חיפשה להתקפה שלה. החיפושים של חיזוק לעמדה, כמו ארלינג הולאנד, לאוטארו מרטינס או הארי קיין, מערערים את האפשרות שיוביץ' ימשיך בבירת ספרד. אך למרות העניין בו, ספק אם תימצא קבוצה שתשלם עליו את 60 מיליון היורו שריאל שילמה לפרנקפורט עליו, ולכן האפשרות המציאותית יותר היא שיושאל.

אודגור. יחזור למדריד בקיץ? (Getty) (צילום: ספורט 5)
אודגור. יחזור למדריד בקיץ? (Getty) | צילום: ספורט 5

4. אנדריי לונין או אלפונס אראולה? - אחרי שטיבו קורטואה קיבע את מעמדו בין הקורות, השאלה שנותרה לעונה הבאה היא מחליפו. הצרפתי שהגיע מפאריס סן ז'רמן בהשאלה עושה לאחרונה קולות של הישארות, ואם זה אכן יקרה, האוקראיני שמושאל כיום לריאל אוביידו עשוי לצאת להשאלה נוספת לקבוצה בליגה הבכירה.

5. האם דוני ואן דה בייק יגיע? - לריאל מדריד יש אומנם הסכמים בעל פה עם הקשר ועם המועדון, אך לא ברור אם יגיע, במיוחד נוכח העדפתו של זידאן לפול פוגבה. מנגד, להולנדי יש הצעות ממנצ'סטר יונייטד ומיובנטוס, והוא בהחלט עשוי להיענות אליהן אם לא תהיה תזוזה מבירת ספרד.

6. חזרתו של מרטין אודגור - לכולם בסנטיאגו ברנבאו ברור שהנורבגי צריך לחזור, אבל ממש כמו חכימי, גם הוא רוצה להיות בטוח שהוא חוזר כדי לשחק באופן קבוע. הסכם ההשאלה עם ריאל סוסיאדד הוא אומנם עד 2021, אך בהנהלת לוס בלאנקוס בטוחים שאודגור הוא בדיוק ה'רכש' שהקבוצה צריכה, במיוחד כשעלותו היא אפסית, ולא מן הנמנע שיחזור ללבוש לבן כבר בקיץ הקרוב.

7. דני סבאיוס, ההיסטוריה חוזרת - כל עוד זידאן מאמן את ריאל מדריד, אין ספק שלקשר אין בה מקום. הוא הושאל בתחילת העונה לארסנל כדי לקבל דקות ולהגיע לנבחרת, ובלונדון על פי הדיווחים מעוניינים להשאיר אותו באופן קבוע. עם זאת, גם בספרד צפוי להיות לו ביקוש כך שבמדריד יוכלו להכניס ממכירתו כסף לקראת חלון ההעברות הקרוב.

במקביל, ב"אס" שמים דגש על פול פוגבה. הקשר בן ה-27 יסיים את חוזהו במנצ'סטר יונייטד בקיץ 2021, וכידוע, מחוזר לא מעט בידי זידאן. השדים האדומים אומנם מעוניינים להאריך את חוזהו, אך יחסיו הרעים של המועדון עם הסוכן מינו ראיולה עלולים לחבל בכך. אם זה לא יקרה, במנצ'סטר צפויים לנסות למכור אותו כדי שלא יעזוב ללא תמורה בקיץ הבא ועבור ריאל מדריד, כנראה שמדובר בהזדמנות האחרונה להחתים את אלוף העולם שעשוי לעלות 100 מיליון יורו או פחות, כשכמו כל דבר, גם זה תלוי בהשפעות של נגיף הקורונה.