(getty)
(getty) | צילום: ספורט 5

בעוד עולם הספורט מחשב מסלול מחדש נוכח התפשטות נגיף הקורונה, יש קבוצה אחת שכבר עומלת על תכנית לסגירת החורים שזוהו בסגל במהלך העונה. ב'ספורט' הקטאלוני חשפו הבוקר (ראשון) את התכנית של ברצלונה לחיזוק הסגל בזמן "פגרת הקורונה" ופירסמו את העמדות בהן אלופת ספרד צפויה לצרף שחקנים.

זו לא הייתה עונה שבקאמפ נואו ירצו לזכור לדורות, ועדיין - למרות חילופי המאמנים, למרות מאבקי הכוחות בין ההנהלה לשחקנים ולמרות שליאו מסי נראה כמו מי שמתקרב לסוף הקריירה לעיתים - בארסה מוצאת את עצמה, רגע לפני "פגרת הקורונה" בפסגת הליגה הספרדית ובעמדת העפלה לרבע גמר ליגת האלופות.

ולמרות זאת, בחלון ההעברות האחרון ברחבי קטאלוניה שררה בהלה מוחלטת. לא בגלל הקורונה, אלא בגלל היעדר החלוץ. מרטין בריית'ווייט הוחתם בלת ברירה, אך אוהדי ברצלונה מיד הבינו שמדובר בפלסטר - וכנראה שכך גם ההנהלה. מלבד הפגישות שנועדו למציאת החלוץ המיועד שיסתום את החור שנפער, ברתומיאו והצוות המקצועי ציירו את הפרופיל של ברצלונה הבאה. וכעת, כשמגפת הקורונה מהדהדת ברקע, בארסה נאלצה להקדים את התכניות בכמה חודשים.

עבודת השטח נעשתה כמובן על ידי אריק אבידל המנהל הטכני של בארסה, כאשר קיקה סטיין נתן את ברכתו להחתמת השמות. המטרות שנקבעו הן החתמת בלם עם נטייה לצד שמאל, קיצוני שמאלי שיכול לשחק גם בימין וקשר אחורי פיזי לטווח ארוך, שיכול לשדרג את ההגנה אך גם לשחק כסקורר מקדימה - דוגמת טורה או קייטה.

אבל מעבר לרשימת המטרות הזו, המטרה המרכזית נותרה בעינה - מציאת חלוץ שיתפוס את מקומו של לואיס סוארס. ברתומיאו מתכנן השקעה רצינית בכמה שחקנים, כך טוענים ב'ספורט, בעונה האחרונה שלו כנשיא ברצלונה - אבל מי שעומד בראש הרשימה הוא לאוטרו מרטינס, חלוצה הארגנטיני של אינטר. מאז "פגרת הקורונה" המו"מ הואץ וב-15 הימים הקרובים מרטינס צפוי לקבל החלטה גורלית בנוגע לעונה הבאה.

בהגנה, כאמור, יצורף בלם עם נטייה שמאלית. בארסה מבינה שהיא חייבת לחזק את אגף שמאל שלה, ואם אכן יוחתם שחקן שמתאים להגדרות - ייתכן ומישהו ישלם את המחיר עד ה-30 ביוני. השמות שמוזכרים בתקשורת הקטאלנית הם שמותיהם של אומטיטי ולנגלה, שעשויים למצוא את עצמם בשוק על מנת, בין היתר, לאזן את קופות המועדון.

באשר לקשר האמצע שיצורף הפרופיל הוא, כאמור, של יאיא טורה ונאבי קייטה. קשר פיזי שיכול לשלב הגנה והתקפה. יש לא מעט שחקנים שעונים על הקריטריונים הללו בשוק ולבארסה יש כבר כמה מועמדים, כאשר ב'ספורט' טוענים שזו העמדה המדאיגה פחות אבל בארסה לא רוצה "להירדם". פרנקי דה יונג כבר הוחתם ינואר של העונה שעברה, אך גם הקיץ יהיו הפתעות  כאשר המטרה היא לסים את בניית הסגל במהלך חודש יוני.

במקביל, אם תרצה להתחדש, בארסה תהיה חייבת "להיפטר" מכמה וכמה שחקנים ולהכניס כ-130 מיליון יורו לקופת המועדון. כעת התקשורת בין העוסקים במלאכה הפכה לדיגיטלית, מה שמקשה על הכל קצת יותר, אבל בקטאלוניה טוענים: צפו להפתעות בשבועות הקרובים.