sportFive996662
צילום: ספורט 5

אחרי ההפסד המפתיע וההדחה מהגביע מול סוסיאדד, ריאל מדריד ממשיכה לרוץ. הבלאנקוס לא נוצחו כבר 14 משחקי ליגה ברציפות, ושמרו על מקומם בפסגה גם בתום המחזור ה-23 (ולמרות הניצחון של ברצלונה בבטיס), עם 1:4 גדול באל סאדאר נגד אוסאסונה. ריאל נקלעה לפיגור אחרי 14 דקות, אבל הצליחה להפוך את התוצאה עד ההפסקה, ובמחצית השנייה חגגה פעמיים נוספות.

"היינו צריכים את הניצחון הזה", הודה בסיום מאמן ריאל זינדין זידאן, "בטח אחרי ההפסד לסוסיאדד. זה מקום לא פשוט להיות בו, אבל הצלחנו לצאת משם. הקבוצה עבדה קשה ביחד, והשגנו את הניצחון בזכות". זידאן ציין לטובה את איסקו, שנטען לגביו שהוא בכושר שיא: "לא יודע אם הוא בכושר שיא, מכיוון שהוא שחקן מאוד טוב. אבל הוא אכן סיפק יכולת נהדרת, כמו כל היתר, ולכן אני שמח בשבילו. שמח גם שהוא הצליח לכבוש".

באשר לאדן הזאר, שעדיין לא שולב בסגל של ריאל, זידאן הרגיע: "הסכמנו על זה יחד. זה לא הזמן המתאים לאדן לחזור, הוא יצטרך את השבוע, שיהיה ארוך במיוחד (ריאל לא תשחק עד יום ראשון הבא, בבית מול סלטה ויגו).. מקווים לראות אותו שוב בשבוע הבא".

וכמו תמיד, זידאן שוב נשאל גם על מערכת היחסים שלו עם גארת' בייל. הוולשי, שפתח בהרכב, מעורר עניין רב וזיזו שידר עסקים כרגיל: "הבעיה עם בייל היא שכולם רוצים שתהיה לנו בעיה עם בייל. אין לנו. יש לנו הרבה שחקנים, וזה לא דבר פשוט לנהל. הוא היה ונשאר שחקן מאוד חשוב, והוא ימשיך לשחק, בדיוק כמו חבריו לקבוצה".

 

וכמו תמיד, "באורח פלא", סרחיו ראמוס עמד במרכז העניינים. הבלם הוותיק כבש את שערו ה-90 עבור ריאל מדריד בכל המסגרות, והמשיך את הרצף המדהים שכולל שער בכל אחת מ-17 העונות האחרונות ב'לה ליגה'. אבל כהרגלו, הדרך הייתה כל כך מפוקפקת - לפחות אם תשאלו את הקהל הביתי באל-סאדאר. 

צריך להגיד את האמת, ראמוס היה המטרה העיקרית של אוהדי אוסאסונה עוד מהדקה הראשונה. הקפטן המדרידאי ספג שריקות בוז פעם אחר פעם, ובדקה ה-36 כמעט איבד את עשתונותיו והתעמת עם אונאי גארסיה במהלך שהוביל לשער שהשלים את המהפך המיוחל. ראמוס לא נשאר חייב וחגג מול עיניהם של אוהדי אוסאסונה, תוך שהוא מצביע על השם שמתנוסס על גב החולצה שלו.

החגיגה עיצבנה את האוהדים המקומיים עוד יותר ואלה פצחו במקהלה ושרו "ראמוס מת" שוב ושוב. אם לא די בכך, דיווחים שונים טוענים שהם אף זרקו מצת לכיוונו של ראמוס, אבל הבלם, במעין ג'נטלמנטיות לא אופיינית, לא הגיב. טוב לפחות במהלך המשחק, כי מיד אחריו הוא צייץ: "לסבול, להאמין, לעבוד, לנצח. יאללה מדריד!".

חושבים שנגמר? טעות בפיכם. בסיום המשחק אנשי אוסאסונה באו בטענות לשופט המשחק, לאחר שזה בחר שלא לשרוק לעבירה מכוערת של ראמוס על רובן גארסיה - עבירה שהייתה יכולה להותיר את ריאל בעשרה שחקנים, כשלוח התוצאות הראה 0:1 למקומיים. "ה-VAR היה חייב להתערב ולהרחיק את ראמוס", טען אנאליסט של ה'אס', בצירוף תמונה שמוכיחה את טענותיו. "הכניסה שלו לקרסול של גארסיה היא אדום ברור, מערכת ה-VAR שוב איבדה אמינות".

בינתיים, בריאל ממשיכים להתעסק בעתידו של גארת' בייל. הוולשי פתח בהרכב ושוב לא הרשים, אך את זידאן הוא דווקא סיפק: "בייל שחקן חשוב, הוא הוכיח זאת. הוא לא שיחק בשלושת המשחקים האחרונים, ועדיין סיפק 70 דקות טובות מאוד מבחינה הגנתית. כולם רוצים שתהיה לנו בעיה עם בייל, אבל האמת היא שאין לנו. יש כאן הרבה שחקנים, לפעמים לא קל לסנכרן בין כולם. בייל שחקן חשוב והוא ימשיך לשחק, כמו כולם".