sportFive1006561 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
אין יום שלא מדברים עליו (GETTY) (צילום: ספורט 5)
אין יום שלא מדברים עליו (GETTY) | צילום: ספורט 5

למרות ששהה באקוודור כשנגיף הקורונה התפרץ, ג'ורדי קרויף טס לספרד כדי לעבור את הימים הלא פשוטים ביחד עם ילדיו. בראיון לאולפן הלילה של ערוץ הספורט, אקס מכבי תל אביב דיבר על החיים בספרד בצל הקורונה, הגעגועים לאבא יוהאן, ועל האפשרות שיגיע לברצלונה ביום מן הימים.

רק השבוע, מלאו ארבע שנים למותו של יוהאן קרויף, וג'ורדי התייחס לכך בצל המצב הנוכחי: "הנוכחות שלו עדיין חזקה. אין יום שאנשים לא מדברים עליו ואני תמיד אומר שאני גאה על כך בתור בנו. לא היה לו טלפון, הוא היה איש פשוט שפתר תשבצים ותשחצים. הוא לא אהב לשבת בבית, אבל אם היה צריך הוא היה נשאר ומסתדר. העניין הזה עם הווירוס סוריאליסטי כמו בסרט, אבל המצב בספרד מסובך ואנחנו צריכים להתמודד עם זה"

קרויף הבן לא הסתיר את הגעגועים לאביו: "הוא תמיד היה האדם לדבר איתו, תמיד היה שם בשבילי כדי לתת את העצה הטובה. הוא לא היה אומר לך מה לעשות אלא איך לחשוב נכון. פעמים רבות מצאתי את עצמי מדבר איתו, שיחות של אב ובנו. הייתי שואל אותו איך עליי לנהוג בסיטואציות מסויימות והוא היה עוזר לי".

כידוע, ספרד הכי אחת המדינות שבהן המגפה הכתה בצורה הקשה ביותר, וההולנדי אמר על כך: "כשהנגיף הגיע לספרד אנשים לא ממש הבינו מה קורה באמת. הם לא התייחסו ברצינות ויצאו החוצה, למרות שאמרו להם שעדיף להישאר בבית. אבל עכשיו הסיטואציה שונה לגמרי. אנשים לא יוצאים מהבית אלא רק לצאת לבתי המרקחת והמרכולים. אני יוצא רק לסופרמרקט אנחנו בסגר מוחלט. כדי לנהוג בברצלונה צריך אישור חתום שכתוב בו לאן אנחנו נוסעים ולאיזו מטרה. הילדים שלי לומדים מהבית דרך המחשב וכולם נשארים".

ג'ורדי. הזמן שלו בברצלונה יגיע (GETTY) (צילום: ספורט 5)
ג'ורדי. הזמן שלו בברצלונה יגיע (GETTY) | צילום: ספורט 5
עונת 2019/20 היא לא מהמוצלחות בתולדות המועדון, וכללה לא מעט שערוריות, אך לפי קרויף, העצירה ממש לא עשתה טוב לקבוצה: "ההפסד הכלכלי עצום עד כדי כך שאפילו מועדון כמו ברצלונה יילחם כדי לשרוד את התקופה הזו. למרות שמבקרים, הם בסיטואציה נוחה לזכות בתארים, מקום ראשון בליגה ועדיין בליגת האלופות. בכל מקרה, הכל עצר לגמרי. הנגיף הפיל את המדינה, הכל נעצר והכדורגל משני ברגעים כאלה. היום אם אתה מסתובב ברחוב אתה מקבל קנס מהמשטרה".

 בחוזהו של קרויף בנבחרת אקוודור, ההולנדי דאג לכלול סעיף שחרור למועדון אחד בלבד - ברצלונה: "כרגע אני חתום באקוודור לשלוש שנים, בפרויקט מעניין ומאגר מאוד והמטרה העיקרית שלי זה קופה אמריקה. יש לי הרבה מוטיבציה, הכדורגל בדרום אמריקה משוגע ומלא תשוקה. אי אפשר לתכנן מתי להגיע לברצלונה, כי המועדון הזה גדול מכדי שיהיה אפשר לתכנן את זה. כשזה יקרה זה יקרה ואם התחושה תהיה טובה, אז כן. אבל כרגע אני מתרכז בנבחרת אקוודור".

כאמור, המצב בברצלונה לא פשוט, והעונה כללה מספר פרשות שיעדיפו לשכוח, כמו העימות בין אריק אבידל לליאו מסי. "המצב כאוטי ואי אפשר לדעת מה אמיתי בברצלונה ומה לא, זאת הייתה שנה מאוד קשה", הסביר קרויף. "המועדון הזה מיוחד ומדהים, אבל לפעמים גם משוגע. יש הרגל מגונה תמיד להסתכל על המצב בריאל מדריד, אבל הם בדרך לעוף מליגת האלופות אחרי הפסד לסיטי ובמקום השני בליגה. מבחינת הכדורגל הם במצב גרוע יותר. ברצלונה החליפה כשהיא במקום הראשון וזה בעייתי, אם היא תסיים שנייה יהיו הרבה ביקורות".

עדיין לא ברור איך ומתי יסתיימו עונות הכדורגל, אבל אם תשאלו את ג'ורדי, אולי יש סיבות לאופטימיות: "אני חושב שהכדורגל יחזור. כמאמן אקוודור, הדבר הכי מצער זה הקופה, אבל אני מבין את הדחייה כי הליגות צריכות להימשך והכדורגל צריך סיומת לעונה הזאת. אי אפשר לעצור ככה, להחליט מי אלופה ומי יורדת. אני בטוח שהעונה תסתיים, גם אם צריך לשחק באוגוסט. זו דעתי".