חלוץ המחלוקת (GETTY)
חלוץ המחלוקת (GETTY) | צילום: ספורט 5

לאחר השמות הרבים שרצו בשבועות האחרונים לעמדת החלוץ, ברצלונה החליטה להחתים את מרטין ברייתווייט. אולם לא כולם שמחים מההעברה הזאת, ולמרות שלגאנס הכניסה 18 מליון יורו על השחקן האלמוני, עושה הרושם שהמועדון הצנוע כועס מאוד והמנהל המקצועי של המועדון, מרטין אורטגה, יצא בגנות הכוחניות של האלופה במהלך הזה.

הקבוצה מפרוורי מדריד, נלחמת בשינייה על הישארות בליגה הראשונה והמהלך הזה עושה נזק עצום ללגאנס מכיוון שהחלוץ הדני הוא קרן האור של המועדון השנה עם שישה שערים ובישול אחד מתוך ה-18 של הקבוצה הכי פחות פוריה בליגה הספרדית. הקבוצה של חאבייר אגירה ממוקמת במקום הלפני אחרון בטבלה עם 19 נקודות בלבד.

מרטין אורטגה הביע את זעמו בתקשורת על המהלך המעורר מחלוקת של ברצלונה: "אנחנו צריכים להרים את הקול שלנו, זה נזק עצום לקבוצה שלנו. איננו יכולים להבין את התקנה הנוכחית לפיה מועדון הסובל מפציעה ארוכת טווח, יכול לבצע פעולה זו באופן חד צדדי ולהעביר את הבעיה שלו לקבוצה אחרת. היינו מבינים שניתן יהיה להחיל תקנה זו במקרה של הסכמה הדדית בין מועדונים (שחקן עבר בשל סעיף שחרור), אולם התקנות הנוכחיות נוגדות שוויון בין מועדונים".

למרות זאת, המנהל המקצועי של לגאנס אופטימי לגבי העתיד ויעשה הכל על מנת שהמועדון ישאר בליגה הראשונה שנה נוספת: "שאף אחד לא יחשוב שאנחנו מתכוונים להרים ידיים. לקח לנו הרבה זמן להגיע לליגה הראשונה ולהישאר, נזיע עד הטיפה האחרונה. יש לנו אמון מלא בשחקנים ובצוות האימון שלנו".