מחכה לפוש? צ'אבי (getty)
מחכה לפוש? צ'אבי (getty) | צילום: ספורט 5

האם ברצלונה עומדת בפני שינוי? לפי מספר דיווחים בתקשורת הספרדית, הקטאלונים שהודחו ביום חמישי מהסופרקופה עשויים לעשות את מה שלא ביצעו במשך 17 שנה: פיטורי מאמן בעיצומה של העונה. צ'אבי הרננדס, קשר הקבוצה בעבר ומאמן אל סאד הקטארית בהווה, מועמד להחליף את ארנסטו ואלוורדה מיידית.

לפי התקשורת בספרד, ברצלונה וצ'אבי יפגשו שוב הלילה. המועדון יציע לקשר העבר חוזה לשנתיים וחצי ומעוניין שיקבל החלטה עד מחר (ראשון). עוד מדווח כי שחקנים בקבוצה כבר יצרו קשר עם צ'אבי.

"החלום שלי הוא לאמן את ברצלונה", אישר צ'אבי בהתבטאות ראשונה על הנושא. "תמיד תמכתי בברצלונה, יש לה מקום מיוחד בליבי. כרגע, אני מפוקס באל סאד ולא יכול להגיד יותר מזה. נפגשתי עם אבידל כי הוא חבר שלי. אני לא יכול לדבר על מה שקורה בברצלונה כי אני מכבד את המועדון ואת ואלוורדה".

העובדות היבשות הן ברורות: ברצלונה ניצלה את נוכחותה במזרח התיכון (לאחר ההפסד מול אתלטיקו בסעודיה) כדי לפגוש את צ'אבי, שנמצא עם קבוצתו בקטאר; אך הצעה רשמית לאל סאד עדיין לא הגיעה. מכאן, מגיע הפתח לפרשנות: ה"מונדו דפורטיבו" טוען כי "הקרדיט של ואלוורדה אוזל", וכי למרות ההתנגדות של מסי ולואיס סוארס לפיטורי המאמן הנוכחי, הנושא לא ירד מן הפרק, וכל האופציות עדיין על השולחן.

עם זאת, ב"ספורט" - גם הוא מברצלונה - טוענים בוודאות: ואלוורדה יישאר עד יוני. "ברצלונה ברורה כי המאמן ימשיך להוביל את הקבוצה", נכתב אמש בעיתון, "למרות חוסר שביעות הרצון, מתוך רצון להגיע למטרות שהמועדון הציב. קיימת דאגה מהתוצאות, אך התמיכה בואלוורדה שרירה וקיימת", כך ב"ספורט". בנוסף, נצמדים שם להסבר הרשמי של המועדון, ולפיו הפגישה עם צ'אבי בקטאר היתה כדי לבקר את עוסמן דמבלה, חלוץ בארסה, שמתאושש שם מהפציעה שלו.

סיפור מעניין נוסף שנחשב ב"מונדו", היא העובדה שמלבד צ'אבי, ברצלונה ראיינה בעבר מועמדים נוספים להחליף את ואלוורדה. שלושה שמות שנחשפו בידיעה הם של רונלד קומאן, תיירי הנרי וקיקה סטיין. קומאן היה מעורב בהחתמתו של פרנקי דה יונג בקבוצה, ולכן מערכת היחסים ביניהם היתה חיובית. המועמדות של הנרי, גם הוא שחקן ברצלונה לשעבר, נפלה בעיקר בשל חוסר ההצלחה של הצרפתי במונאקו; סטיין לא השלים את המגעים בשל חוסר הניסיון שלו במועדון בסדר הגודל של הקטאלונים.

כזכור, 17 שנה עברו מאז הפעם האחרונה שבארסה פיטרה מאמן במהלך עונת המשחקים. אז, היה זה לואי ואן חאל, שסיים את דרכו לאחר הפסד ביתי, 2:0 מול סלטה ויגו, ב-26 בינואר 2003. ראדומיר אנטיץ' הסרבי החליף אותו עד יוני אותה שנה, אז הגיע לקבוצה פרנק רייקארד - והחל את ההתעוררות של בארסה מחדש, כולל זכייה בליגת האלופות בשנת 2006. האם התסריט הזה יחזור על עצמו? לא בטוח, אבל אם להאמין לקלישאת ה"אין עשן בלי אש", הרי שהעשן מיתמר מעל הקאמפ נואו.