איש המשחק. וראן (GETTYIMAGES)
איש המשחק. וראן (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5

ככה פותחים שנה: לאחר שבשנת 2019 ריאל מדריד לא זכתה בשום תואר, פתחו הבלאנקוס את שנת 2020 עם ניצחון 0:3 על חטאפה. חניכיו של זינדין זידאן השתוו לברצלונה בפסגת הליגה הספרדים עם 40 נקודות (ונשארו במקום השני בשל הפרש שערים נחות) והם ממשיכים לדבר חזק במירוץ אל תואר האליפות השנה.

אמנם זה לא היה משחק גדול, אך ריאל חזרה להיות הקבוצה היעילה שהיא יודעת להיות וניצלה את המצבים שהיו לה בכדי לצאת עם 3 הנקודות. רפאל וראן היה איש המשחק כשסיפק צמד נגיחות ממצבים נייחים שהפכו לשערים. בשער השני, נעצר המשחק לעשר דקות לאחר שהשופט קיבל איתות משופטי ה-VAR על חשד לנבדל של הבלם. בסופו של דבר לאחר שבחן את הוידאו מספר פעמים, החליט לאשר את השער ושימח את הכוכב הצרפתי, שהפגין עליונות אווירית על הדשא. לוקה מודריץ' התכבד בשער מתוק בדקה ה-95, וחטאפה המסכנה יצאה ממשחק שהיא הייתה בו בסה"כ טובה, עם תוצאה מאכזבת עבורה: 0:3.

 מי שעוד סיפק משחק טוב אצל האורחת היה טיבו קורטואה, שבמחצית הראשונה חילץ מספר כדורים מסוכנים של שחקני חטאפה. גארת' בייל שחזר להרכב סיפק ערב פושר למדי ורשם שתי החמצות גדולות מול שוער חטאפה דויד סוריה, שבעצמו סיפק טעות גדולה בשער הראשון של וראן לאחר שיצא בצורה רעה לכדור גובה.

ריאל בוודאי קיבלה יפה את החדשות מהדרבי של ברצלונה והשתוותה ליריבה השנואה בפסגה. חטאפה מצידה מדורגת במקום השביעי, אחד מתחת למקום שמוליך לאירופה בתום העונה, והיא תמשיך בניסיונות לסיים בששת הראשונות.