(getty Images)
(getty Images) | צילום: ספורט 5

אם תשאלו כל אוהד כדורגל מה המשחק שמפחיד אותו יותר מכל, בטח אם הוא אוהד קבוצה גדולה, כנראה שהתשובה תהיה שלבי הגביע המוקדמים. זה קרה למכבי ת"א כאן אצלנו, לבורדו בגביע הצרפתי והערב (רביעי) זה כמעט הרחיק לכת עד לברצלונה. אבל שני רגעי קסם של אנטואן גריזמן הצילו את קיקה סטיין ממבוכה, קבעו 1:2 סופר דרמטי על איביזה מהליגה השלישית והבטיחו את הכרטיס לשלב שמינית הגמר.

רגע לפני שנספר לכם מה קרה על כר הדשא, ננסה, ולו במעט, להסביר עד כמה פערי הרמות משמעותיים. נתחיל מכובש הצמד, גריזמן. כזכור, הכוכב הצרפתי עלה לקטאלונים סכום עתק של כ-120 מיליון יורו - פי 24 ממחיר כל הסגל של איביזה. כן כן, שמעתם נכון, פי 24. וזה לא הכל: בחישוב מהיר, איביזה נמצאת 44 מקומות מתחת לברצלונה, ואם לא די בכך, 2,480 עוקבים בטוויטר לעומת 31.7 מיליון עוקבים בטוויטר יעידו על כך יותר מהכל.

וכך, הגיעו להן שתי הקבוצות להתמודדות. מצד אחד, ברצלונה הסוערת, שרק לפני מספר ימים חגגה ניצחון מרגליו של ליאו מסי בבכורה של סטיין (אותו מסי שקיבל מנוחה הערב). מהצד השני, איביזה הצנועה מתחתית הליגה השלישית, שידועה בעיקר במסיבות המפוארות, בטח לא בכדורגל מרשים. והאמת? זה לא היה כל כך ניכר על כר הדשא, לפחות לא במחצית הראשונה.

אז מה היה לנו הערב? שלא תטעו, בארסה שלטה ללא עוררין במחצית הראשונה. לייתר דיוק, היא החזיקה בכדור מעל 80% מהזמן. אבל כשזה הגיע לשליש האחרון, הייתה רק קבוצה אחת על המגרש. ולא, זו לא ברצלונה. למעשה, ללא מסי, הקטאלונים לא בעטו ולו פעם אחת לשער של איביזה ועשר דקות הספיקו למקומיים כדי להבין שהשד לא כל כך נורא, ולהעניש.

מתפרצת מהירה, כדור רוחב מדוייק ושער של חאבייר פרס - כל מה שבארסה הגדולה לא הצליחה לעשות. ואם זה לא מספיק, עשר דקות מאוחר יותר הגיע השער השני, אך למזלו של סטיין הדגל הורם. בהיעדרו של הפרעוש נראה היה שלבארסה אין אף כלי התקפי שיכול לאיים על השער של איביזה או של כל אחת אחרת, לא על הדשא ולא על הספסל.

אבל אז הגיע גריזמן. נכון, עד הדקה ה-73 הוא לא היה מדהים. בעצם, בארסה כולה לא הדהימה. היא אמנם סתמה את כל החורים בהגנה במחצית השנייה, אבל החלק ההתקפי נותר אנמי בדיוק כפי שהיה במחצית הראשונה - אלא שכדור עומק אחד של פרנקי דה יונג ולאחר מכן כדור עומק נוסף של ג'ורדי אלבה, היו די והותר. ובשני המקרים, גריזמן היה במקום הנכון ובזמן הנכון כדי לכבוש ולהבטיח לסטיין את הכרטיס לשמינית הגמר. בקושי, אבל בשמינית הגמר. 1:2 דרמטי לבארסה בסיום.

מהלך המשחק
המשחק החל, כצפוי, בשליטה מוחלטת של ברצלונה, אבל מהר מאוד איביזה הצנועה הבינה שהשד לא כל כך נורא. ההפתעה החלה כבר בדקה התשיעית: התקפה מתפרצת הסתיימה בכדור רוחב לרגליו של חאבייר פרס, ריקי פוץ' הצעיר זייף בהגנה ואיביזה הדהימה את הקטאלונים ועלתה ליתרון מוקדם. חמש דקות מאוחר יותר, מתפרצת נוספת הסתיימה ברשת, אך השער נפסל בטענת נבדל.

חושבים שנגמר? רגע לפני ההפסקה איביזה יצאה למסע הרג נוסף, וכמעט הכפילה את היתרון. כדור רוחב מצא שחקן עם חולצה בצבע תכלת ברחבה, זה חלף על פני שחקן הגנה ובעט לעמוד. על הריבאונד השתלט שחקן נוסף של הקבוצה מהליגה השלישית, אך נטו מנע שער בטוח עם הצלה נהדרת.  

המחצית השנייה כבר הייתה אופרה אחרת מבחינתה של ברצלונה. היא אמנם לא מסוכנת הרבה יותר מאיביזה בחלק הקדמי, אבל החלק האחורי לא היה פרוץ כמו במחצית הראשונה. בדקה ה-73 הגיע הרגע המיוחל: דה יונג הכניס כדור עומק נהדר בין שניים, גריזמן השתלט, קבע 1:1 והחזיר את הצבע ללחיים של סטיין.

ממשיכים לספור שערים. נראה היה שכך או כך איביזה תכפה הארכה על אלופת ספרד, אבל רגע אחד של חוסר ריכוז עמוק בתוך תוספת הזמן העניק לגריזמן הזדמנות לנצח את המשחק, והצרפתי לא התבלבל. בדקה ה-94, ג'ורדי אלבה הכניס עומק לגריזמן והכוכב קבע 1:2 והבטיח לסטיין את הכרטיס לשלב הבא.