"כל כך עצוב". בנזמה (GETTY) (צילום: ספורט 5)
"כל כך עצוב". בנזמה (GETTY) | צילום: ספורט 5

מכה קשה לנבחרת צרפת: רגע לפני שצרפת עולה לכר הדשא בקטאר למשחק הראשון שלה במסגרת הגביע העולמי, הגיעה הבשורה: כרים בנזמה יחמיץ את המונדיאל בקטאר, אחרי שספג קרע בשריר הארבע ראשי באימון צרפת היום (שבת). בעולם כמובן לא נותרו אדישים והתגובות להיעדרותו של זוכה כדור הזהב לא איחרו לבוא.

"תסכול לאוהדי צרפת, יאוש ועצב עבור הבן אדם המדובר - המונדיאל של כרים בנזמה התיים עוד לפני שהחל", נכתב ב-RMC הצרפתי והוסיפו בציוץ: "גביע עולמי בלי זוכה כדור הזהב. כל כך עצוב". העובדה הזו הפכה את בנזמה לראשון מאז 1978 שזוכה בכדור הזהב ולא משתתף במונדיאל של אותה השנה. האחרון שעשה זאת היה קווין קיגן. בנוסף, מדובר במונדיאל השלישי שיחמיץ בקריירה שלו, אחרי 2010 ו-2018.

גם מאמן נבחרת צרפת, דידייה דשאן, הגיב לחדשות המצערות: "אני עצוב מאוד בשביל כרים, ששם את המונדיאל הזה כמטרה עבורו. למרות המכה הזו עבור נבחרת צרפת, יש לי ביטחון מלא בסגל שלי. נעשה הכל כדי להתגבר על האתגר האדיר שמחכה לנו".

בצל הפציעה של בנזמה, בתקשורת הצרפתית טענו שלשחקני הנבחרת הצרפתית יש בטן מלאה על רופא הנבחרת, פרנק לה גאל. יתרה מזאת, חלק מהעיתונאים המקומיים טענו שלשחקנים אין אמון בפרוטוקול ההחלמה של הנבחרת, והציבו את מייק מניאן כדוגמא לשחקן שהתבקש לבצע אימונים מסויימים בניגוד לפרוטוקול של מילאן. הפציעה של בנזמה מצטרפת לרשימת הפצועים ההולכת ומתארכת של הצרפתים, אחרי הפציעות שהשביתו גם את אנגולו קאנטה, פרסנל קימפמבה, מניאן, כריסטוף אנקונקו ופול פוגבה, אסופת כוכבים לא קטנה בכלל שנותרה מחוץ לגביע העולמי.

בתוך כך, ב"אס" הסבירו את הסיבה להחלטה האולי נמהרת בגזרתו של הצרפתי. ע"פ ה"אס", בנזמה החליט לקחת את ההחלטה המהירה הזו כדי לאפשר לנבחרת צרפת ומאמנה, דידייה דשאן, לחשוב ולהחליט על מחליף למקומו של כוכב ריאל מדריד בסגל. בשלב המועמדים הם: מוסא דיאבי (לברקוזן), וויסאם בן יידר (מונאקו) ואנתוני מרסיאל (מנצ'סטר יונייטד).