נבחרת צרפת פתחה עם ניצחון, אך עם לא מעט סימני שאלה (GETTY) (צילום: ספורט 5)
נבחרת צרפת פתחה עם ניצחון, אך עם לא מעט סימני שאלה (GETTY) | צילום: ספורט 5

התחילה ברגל ימין, ובקושי. נבחרת צרפת פתחה את יורו 2024 עם השגת המטרה - 3 נקודות על חשבונה של אוסטריה עם 0:1 קטן. אבל הדרך, איך נאמר? לא היתה מרשימה במיוחד.

 

 

הכחולים סומנו על ידי רבים כפייבורטיים לזכייה ביורו יחד עם אנגליה. אך בדומה לנבחרת שלושת האריות, גם החבורה של דידייה דשאן היתה רחוקה מלהבריק, אך השיגה את התוצאה המינימלית הנדרשת להשגת המטרה - ניצחון.

עם חלק קדמי הכולל את קיליאן אמבפה, מרקוס תוראם ועוסמן דמבלה, כשמאחוריהם קישור עם אדריין ראביו, אנגולו קאנטה ואנטואן גריזמן - לצרפת עמדו כל הכלים כדי לכבוש כמות מספקת של שערים מול החבורה של ראלף רנגניק. בפועל? זה הלך קשה מאוד.

אבל לשמחתה של צרפת, יש לה את קיליאן אמבפה. הסופרסטאר שחתם לא מזמן בריאל מדריד היה רחוק מלהבריק, אך הספיקה פעולה אחת שלו כדי להכריע את המשחק. בדקה ה-38, הכוכב פרץ באגף ושיחרר כדור רוחב שפגע במקסימילאן וובר ונכנס.

אמבפה, כצפוי, ולא כפי שהוא ציפה, הפך לסיפור של המשחק הזה. במחצית השנייה הוא רשם את אחת מההחמצות הגדולות בקריירה שלו, ולקראת הסיום ככל שבר את אפו - מה שמשאיר סימן שאלה משמעותי בנוגע לכשירותו בטווח הקצר. אין ספק שיהיו הרבה שאלות בנוגע למצבו בימים הקרובים.

בצד האוסטרי יש הרבה סיבות לאופטימיות. האדומים הציגו יכולת גבוהה לאורך רוב שלבי המשחק, עמדו כשווים מול סגנית אלופת העולם ובדקות הסיום אף היו קרובים מאוד לשויוון. נראה כי במאבק על המקום השני בבית ד`, מול הולנד ופולין, הולך להיות מעניין מאוד.