"עשינו תהליך גדול". נבחרת פורטוגל חוגגת (getty) (צילום: ספורט 5)
"עשינו תהליך גדול". נבחרת פורטוגל חוגגת (getty) | צילום: ספורט 5

בפעם השנייה תוך שלוש שנים, פורטוגל חוגגת זכייה בתואר אירופי. 15 שנה לאחר שהגיעה לגמר יורו 2004, ונכנעה רק למכונה היוונית של אוטו רהאגל בליסבון, סוגרת הנבחרת של פרננדו סנטוס מעגל עם ניצחון 0:1 על הולנד, שהכתיר אותה כאלופת ליגת האומות הראשונה אי פעם.

"זה רגע גדול לפורטוגל", הגדיר זאת נשיא המדינה, מרסלו רבלו דה סוסה: "יום העצמאות (שחל ב-10 ליוני) יחל השנה שעתיים מוקדם יותר! לא ציפיתי לזה, בטח לא לכך שאהיה נשיא מכהן וגם אזכה לראות את שתי הזכיות הללו (הזכייה ביורו 2016 והזכייה הנוכחית) באצטדיון".

פרננדו סנטוס, מאמן הנבחרת, היה נרגש במיוחד בסיום: "תודה לשחקנים, הקרדיט מגיע להם. הותרתי חותם בכדורגל הפורטוגלי עם שתי הזכיות. אנחנו בעיצומו של תהליך מאוד גדול, כבר מ-2016 כמה שחקנים לא המשיכו איתנו עד עכשיו, זה מראה כמה כישרון יש כאן. העתיד של הכדורגל הפורטוגלי מבטיח, אבל אנחנו צריכים להישאר מאוזנים, כי העתיד נמצא מעבר לדלת".

ברנרדו סילבה, כוכב הנבחרת ומי שסיים את העונה הזאת עם לא פחות מארבעה תארים (שלושה עם מנצ'סטר סיטי ואחד עם פורטוגל) היה נרגש גם הוא: "אני מאושר, זו הפעם הראשונה שאני זוכה עם המדינה שלי.  אני מאוד גאה לסיים את העונה הזו עם האנשים הנהדרים כאן שעזרו לנו לנצח. זה הזמן לנוח ולהתכונן לשנה טובה אפילו יותר".

סילבה התייחס לאחר מכן גם לשער שכבש גונסאלו גדש: "אני לא זוכר מי נתן לי את הכדור, אבל זו היתה מסירה מצוינת. שמעתי את גדש צועק לי מאחור, והשארתי לו את הכדור, לא ראיתי בדיוק איפה הוא היה, אבל אני שמח שהוא הצליח לסיים בצורה נהדרת".

רובן דיאס, מגן הנבחרת הוסיף: "זה לא היה קל. היינו צריכים לנצח כמה יריבות אדירות, כולל היום. עבדנו כל כך קשה, והשתפרנו קצת בכל משחק בטורניר הזה". רובן נבס נשאל מי השחקן הטוב בעולם: "כמובן שרונאלדו הוא הטוב בעולם, אני לא רואה אף אחד טוב ממנו, אפילו לא מסי".