תמיר כהן (צילום: יופ ציוני, מערכת ONE)
לא מוותר על החלום האנגלי כל כך מהר. כהן | צילום: יופ ציוני, מערכת ONE

אם לפני 3 או 4 שנים הייתם אומרים לתמיר כהן שאוטוטו הוא יצטרף לאחת הקבוצות בפריימרליג, סביר להניח שהוא היה חושב שמישהו מנסה להתבדח על חשבונו.

אחרי עונה וחצי מוצלחות במיוחד במכבי נתניה של דניאל יאמר, בדצמבר 2007, עבר מהקופסא לבולטון האנגלית שם הוא חתום עד למאי 2010.

נכון בעונה החולפת הוא לא ראה יותר מדי דשא. עונה לא קלה עברה על כהן בעקבות פציעה קשה שספג ממש בתחילת העונה.

כהן סבל מקרע בשריר הארבע ראשי ונעדר במשך לא פחות מחמישה חודשים. רק לקראת סיום העונה שב לכושר משחק, שולב במספר משחקים והספיק לכבוש שער אחד.

עתה, כהן שב לארץ לרגל הפגרה אך למרות זאת, הוא לא מאפשר לעצמו יותר מדי זמן למנוחה. כמעט מדי יום הוא מתאמן עם מאמן כושר אישי על מנת להגיע לאימוני טרום העונה של בולטון במצב הגופני הרצוי.

כהן התארח בתוכנית "7 דקות" באולפן של ONE והעניק ראיון נרחב על הכל: על האכזבה מהעונה החולפת, הקשיים בהתמודדות עם הפציעה, היחס שספג במכבי תל אביב וכמובן על יוסי בניון.

כהן סיפר על הקשיים בבולטון ואמר: "את העונה האחרונה שלי בבולטון אפשר לסכם כמאכזבת מבחנתי. עברתי עונה לא קלה עם פציעות במשך תקופה ארוכה".

"כבר בתחילת העונה נפצעתי ואח"כ גררתי את זה לאורך כל העונה. התחלתי לחזור לקראת הסוף ולשמחתי שיחקתי 2-3 משחקים ואפילו הבקעתי גול ככה שזה הוריד טיפה את החמיצות של כל העונה. מקווה מאוד לעשות עונה הרבה יותר טובה בעונה הבאה".

על השאלה האם מתכוון לשוב לשחק בארץ בתקופה הקרובה ענה ללא היסוס: "לא. לא היו לי רגעי משבר שם, אני לא חושב על לחזור לארץ, זה לא מעניין אותי במיוחד כשאני נמצא בפריימרליג".

על העניין שמביעות בו לא מעט מקבוצת ליגת העל אמר השחקן: "זה מאוד מחמיא לי ומשמח אותי שקבוצות בארץ רוצות אותי אבל המחשבה לחשוב לארץ היא האופציה האחרונה שתשאר לי. אם לא אשאר בפריימרליג יש עוד הרבה מקומות שאני יכול ללכת אליהם".

כהן הפגין בקיאות במתרחש בליגת העל והקיצוצים הצפויים בכל הקבוצות. על התוכנית החדשה של יאמר למכבי נתניה, קבוצתו לשעבר, והעובדה שכל השחקנים הבכירים צפויים לעזוב, אמר: "זה לא נעים שבסוף העונה רוצים לחתוך אותך, להיפטר ממך או לשלוח אותך לקבוצה אחרת".

על השאלה האם ישקול לחזור בחיוב למכבי ת"א בעתיד אמר: "כן למה לא? מה שהיה במכבי היה. אני לא שוכח אבל בטח שלא אשמור טינה על דברים כאלה ואחרים כי היו הרבה מאוד גורמים שתרמו למהלך הזה".

"אני גם לא נקי מכל העניין. לא קל לשחק במכבי ת"א. גדלים שם במחלקת הנוער שחקנים מצוינים ומשתחררים בקלות וחבל. אני חושב שאם יטפחו אותם וידעו לטפל בהם הם יתרמו הרבה יותר".

כהן התייחס גם לקולגה מליברפול, יוסי בניון, ואמר: "אין מילים לתאר את ההצלחה שלו. חוץ מזה שחקן גדול הוא בנאדם נפלא ככה שכל מה שקורה לו מגיע לו והרבה יותר".

כהן סיכם: "לא עמדתי בציפיות שלי העונה הזאת. אני לא מגדיר אותה ככישלון אלא כאכזבה. במכבי ת"א לא התייחסו אלי כראוי. עדיף להיות שחקן ספסל בבולטון מאשר שחקן הרכב בארץ".