אדבאיור. קיבל עונש קל על ההתגרות באוהדים (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אדבאיור. קיבל עונש קל על ההתגרות באוהדים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

במנצ'סטר סיטי נשמעה אנחת רווחה גדולה על כך שהחלוץ עמנואל אדבאיור קיבל עונש על תנאי של השעיה לשני משחקים וקנס על סך 25 אלף פאונד, על שחגג את השער שכבש נגד ארסנל מול אוהדי קבוצתו לשעבר.

התאחדות הכדורגל האנגלית העניקה לחלוץ את העונש בעקבות אירועי המשחק שהתקיים בחודש שעבר בין הסיטי לארסנל והסתיים בניצחון של מנצ'סטר 2:4. אחרי שכבש את השער השלישי של קבוצתו, רץ החלוץ הטוגולזי לאורך כל המגרש כדי לשמוח לאידם של אוהדי ארסנל, אותה עזב בקיץ.         

אדבאיור התנצל לאחר המשחק וטען שזו היתה תגובה להתגרות שעבר לאורך המשחק מצד אוהדי ארסנל. החלוץ כבר ריצה עונש השעיה  לשלושה משחקים, לאחר שהואשם בהתנהגות אלימה נגד רובין ואן פרסי באותו משחק. החלוץ ההולנדי ספג מכה קשה מנעליו של אדבאיור וגם הקשר ססק פבריגאס התלונן על התנהגות אלימה של הטוגולזי.

אדבאיור יוכל לשחק נגד אסטון וילה ביום שני הקרוב ואם התנהגותו תחזור על עצמה עד סוף שנת 2010 הוא יושעה משני משחקים.

אדבאיור חוגג מול אוהדי ארסנל (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אדבאיור חוגג מול אוהדי ארסנל (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מנג'ר מנצסטר סיטי, מארק יוז, שמח מאוד על ההחלטה של ההתאחדות האנגלית: "נכתב הרבה מאוד על חגיגות השער של עמנואל ואנחנו שמחים שזה מאחורינו. אני גם שמחתי לגלות שהוא יוכל לשחק נגד אסטון וילה. הוא היה בכושר מצוין לפני ההשעיה וזו דחיפה גדולה עבורינו לקבל אותו בחזרה".

התאחדות הכדורגל האנגלית כתבה בהודעתה לתקשורת: "אדבאיור הודה באשמה של התנהגות בלתי הולמת במשחק נגד ארסנל. הוועדה לקחה בחשבון את הודאתו של השחקן, את ההתנצלות הרשמית שנתן ואת אופי ההתגרות שספג מהאוהדים. לאדבאיור יש אחריות על התנהגותו הלא מקובלת, שעשויה לגרום לתקרית אוהדים".

מארק יוז. יפגוש את קבוצתו לשעבר (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מארק יוז (ONE) | צילום: מערכת ONE