קולו טורה מרים ידיים באימון (צילום: רויטרס, רויטרס3)
טורה. "לא סובל את גאלאס" | צילום: רויטרס, רויטרס3

ארסנל הוזכרה לא פעם כאחת הקבוצות שעשויות לנצל את חלון ההעברות על מנת להתחזק ואולי גם לחזור למאבק על האליפות בפרמייר-ליג. אולם הבוקר (חמישי) קיבלו ראשי התותחנים בשורה מפתיעה מהבלם קולו טורה שדרש להציבו מיידית ברשימת ההעברות.

טורה, השחקן הוותיק ביותר במועדון, חש שחל פיחות במעמדו דבר שקיבל ביטוי במשחק הניצחון (0:1) על פורטסמות' בתחילת השבוע, בו ישב על הספסל במשך כל 90 הדקות. התקשורת באנגליה מדווחת כי יו"ר ארסנל, פיטר היל-ווד, דחה בכל תוקף את בקשתו של בלם נבחרת חוף השנהב.

ב"דיילי סטאר" טוענים כי סיבה נוספת לבקשתו של טורה היא יחסיו העכורים עם הבלם וויליאם גאלאס, מי שהועדף על פניו במירוץ אחר סרט הקפטן עם עזיבתו של תיירי הנרי לברצלונה.

"קולו רוצה לעזוב - הוא לא סובל את גאלאס וזה הדדי", אמר גורם המקורב לשחקן. "גאלאס חסר כבוד כלפיו ומרבה לטעון בפני ארסן ונגר כי הוא לא יכול לשחק עם טורה בעוד שוונגר מקשיב לו".

באנגליה מספרים כי היחסים בין השניים הגיעו לשיא לאחר המשחק מול אסטון וילה, בו איבדה ארסנל יתרון של שני שערים וסיימה רק בתיקו 2:2. בנוסף, דיווחים על התעניינות מצד מנצ'סטר סיטי ייתכן והביאו את הבלם לבקש לעזוב.

מחירו של טורה בשוק מוערך ב-10 מיליון ליש"ט, סכום שבו ונגר עשוי לעשות שימוש רב על מנת להביא חיזוק לאיצטדיון האמיריות. הצרפתי מחפש תוספת כוח לקישור לנוכח פציעתו של ססק פברגאס ובין השמות שהוזכרו כמועמדים להגיע לארסנל ניתן לציין את אנדריי ארשבין מזניט, גוקאן אינלר מאודינזה ומייקל ארטטה מאברטון.