פאטו
פאטו. ישבור שיא? | צילום: רויטרס

ההשתלטות של פלורנטינו פרז על ריאל מדריד הקפיצה את סכומי ההעברות הקיץ לשיא חדש. השחקן החדש בשוק, יחד עם הכסף הגדול מנצ'סטר סיטי וצ'לסי, מכניסים את השוק לסחרור.

קרלו אנצ'לוטי, הבוס החדש של צ'לסי, רוצה להביא איתו ממילאן את הברזילאי הצעיר פאטו, ואפילו נקב בסכום אגדי של 100 מיליון ליש"ט כדי להביא אותו, כך מדווח העיתון "ניוז אוף דה וורלד". לשם ההשוואה, ריאל מדריד שילמה על כריסטיאנו רונאלדו 80 מיליון ליש"ט בלבד.

פאטו בן ה-19 הצטרף למילאן לפני שנתיים מאינטרנציונל הברזילאית תמורת 20 מיליון דולר. בשנה האחרונה כבש החלוץ הצעיר 15 שערי ליגה. יש לו ארבע הופעות ושער אחד בנבחרת ברזיל.

לצ'לסי יש גם רעיון איך לממן את הרכש היקר. הקפטן ג'ון טרי מתפתה לעבור למנצ'סטר סיטי. הסיטיזנס הציעו לטרי את החוזה היקר בהיסטוריה של המשחק, 300 אלף ליש"ט לשבוע, ועוד 45 מיליון ליש"ט דמי העברה לצ'לסי. לפי דיווח בעיתון "ניוז אוף דה וורלד", אנצ'לוטי דרש מטרי תשובה תוך 48 שעות.

עוד שחקן שאולי יעבור מצ'לסי ויעשיר את קופת המועדון הוא המגן השמאלי אשלי קול, שמחוזר על ידי ריאל מדריד. ענקי ההשקעות ממדריד רוצים לחזק גם את אגף ימין של ההגנה, וצפויים להציע הצעה נדיבה לאינטר (כ-40 אלף אירו) עבור מייקון.