פפ גוארדיולה. פסימי לגבי  פבריגאס  (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פפ גוארדיולה. פסימי לגבי פבריגאס (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

המאמצים של אלופת ספרד ברצלונה להחתים את קפטן ארסנל ססק פברגאס, התגברו הקיץ כאשר מאמן אלופת ספרד, פפ גווארדיולה נפגש עם הקשר בדרום אפריקה וחבריו לנבחרת, שחקני ברצלונה, קרלס פויול וג'רארד פיקה הלבישו אותו בחולצת הקבוצה במהלך חגיגות הזכיה. הבוקר (שני) נדמה כי בקאמפ נואו פסימיים לגבי האפשרות של לראות את מי שגדל במועדון שוב בהרכב הקבוצה.

"אני חושש שהחתמתו של ססק תעלה לנו הרבה" הודה גווארדיולה במסיבת העיתונאים לפני פתיחת האימונים של ברצלונה. "אנחנו אמנם מאד רוצים לראות אותו איתנו בעונה הבאה, אבל אם הם לא רוצים לדון בעניין, אין לנו מה לעשות".

הסאגה סביב מעברו האפשרי של פברגאס לברצלונה מעסיקה מזה מספר ימים את האוהדים של שני המועדונים כמו גם שחקני עבר והווה שחולקים עבר בשניהם.

"אני הייתי רוצה להיות במקומו בגלל שהוא אוהב את ארסנל, זו החלטה קשה בגלל שהוא נולד בברצלונה" סיפר תיירי הנרי במעמד החתימה שלו בקבוצתו החדשה ניו יורק רד בול. 

"כאוהד ארסנל, הייתי רוצה שהוא יישאר שם. ובכל זאת, אני אבין אותו אם הוא יחליט לחזור הביתה", הוסיף הצרפתי.

פברגאס וחולצת ברצלונה. יהפוך לבוגד? (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
פברגאס מולבש בחולצת ברצלונה. כנראה שלא יקרה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

מנגד, קפטן בארסה, קרלס פויול מאמין כי פברגאס צריך חשוב למקום שאותו הוא מחשיב לבית האמיתי שלו. "אחרי שהוא נתן לה כל-כך הרבה, ארסנל צריכה לאפשר לו לעזוב, למענו ולמען משפחתו. זה לא שארסנל מונעת ממנו לעבור למועדון הכי טוב בעולם, אלא נמנע ממנו לחזור הביתה" אמר הטרזן של הקטלונים ונבחרת ספרד.

גווארדיולה: אני אשמח להישאר בברצלונה ליותר מעונה אחת
בזמן שהוא לא היה עסוק בהבאתו של פברגאס לקבוצתו, הספיק פפ גוארדיולה לחתום על החוזה החדש שלו בקאמפ נואו שישאיר אותו על הספסל של אלופת ספרד לעוד עונה.

גווארדיולה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
גווארדיולה , שמח להישאר, ישמח גם בסיום העונה?(רויטרס) | צילום: מערכת ONE

גווארדיולה שלו הוצע חוזה לשש שנים העדיף לחתום לעונה אחת במטרה לשמור לעצמו את כל האופציות פתוחות בעתיד."אני מאד שמח מכך שאני נשאר במועדון ורוצה להמשיך לעשות את תפקידי ולגרום לאנשים כאן לחייך" סיפר המאמן.

"אני מרגיש יותר מבטוח עם החתימה לעונה אחת" הסביר לעיתונאים בספרד,"אני מאד שמח על הביטחון שיש ליו"ר הקבוצה בי, אך אני אוהב יותר לחתום על חוזים קצרי טווח, זו העדפה אישית, לא יותר".