ראיין גיגס. בקרוב על הקווים באולד טרפורד? (צילום: מערכת ONE)
ראיין גיגס. בקרוב על הקווים באולד טרפורד? | צילום: מערכת ONE

האם הקשר המהולל, ריאן גיגס, הוא היורש של אלכס פרגוסון? בשלב זה קשה לקבוע, אך היום (ראשון) הודיע הוולשי, כי הוא שואף למלא תפקיד זה ובכוונתו לעבור לאימון מיד כשיחליט על תום הקריירה כשחקן פעיל.

גיגס, שבנובמבר יחגוג את יום הולדתו ה-37, נמצא ביונייטד 20 שנה, ברובן תפקד כקשר באגף ועשה שמות בהגנות היריבות, בעיקר הודות מהירותו הסוחפת. בשנים האחרונות, כשגיגסי איבד מחדותו ורגליו אינן זריזות כבעבר, השתמש פרגי בחוכמת המשחק של הוולשי והציב אותו במרכז המגרש, כמעין מאמן שני, שתפקידו לפתור את הבעיות ההתקפיות של היונייטד בעזרת עורמה ויצרתיות.

ל'ניוז אוף דה וולרד' אמר ראיין גיגס: "המטרה שלי היא לאמן את מנצ'סטר יונייטד או את נבחרת וויילס". הכדורגלן זכה עם השדים האדומים בכל תואר אפשרי, אך עם וויילס החלשה לא הגיע לטורניר גדול למרות שהספיק לקחת חלק בתור הזהב של הכדורגל הוולשי, שכלל את דין סונדרס, גארי ספיד, איאן ראש ואת אקס יונייטד, מרק יוז.

גיגס, הראשון שזכה פעמיים בתואר השחקן הצעיר של השנה באנגליה (ב-1992 ו-93), אינו בריטי אסלי. סבו של גיגס הוא מסיירה לאון שבאפריקה, למי שתהה בעבר לגבי שיערו המקורזל. "למרות שמעורב בזה המון מתח, הרבה שחקנים הפכו למאמנים ונהנו מזה. אני חושב שרוי קין נהנה מזה", הוסיף הוולשי באשר לעתידו והסגיר אולי את המודל לחיקוי שלו.

מפרגוסון מחבק את גיגס בתור שחקן.הוולשי יחליף את הסקוטי? (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מפרגוסון מחבק את גיגס בתור שחקן.הוולשי יחליף את הסקוטי? (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

רבים מכדורגלני יונייטד בשני העשורים האחרונים עברו מייד עם תליית הנעליים להחזיק בשרביט האימון. סטיב ברוס ומארק יוז מובילים קבוצות פרמייר ליג יציבות וטובות כמו סנדרלנד ופולהאם. קין, הפחות מנוסה, לא המריא עם סנדרלנד ומקווה לחזור למרכז העניינים עם איפסוויץ' מליגת המשנה. פול אינס מדשדש עם מילטון קיינס דונס בליגה השלישית ואילו בריאן רובסון משמש כמאמן נבחרת תאילנד.

רוי קין (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
רוי קין (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

אין סיבה שגיגסי, שהילה אפפה אותו בכל הופעה באולד טראפורד, לא יתעלה ויבלוט גם כמנג'ר.