אברהם גרנט. ממשיך לחזק את ווסטהאם שלו (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אברהם גרנט. יוצא לדרך חדשה בווסטהאם (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

את היום הזה יזכור אברהם גרנט היטב. זה היום שבו יעמוד לראשונה על הקווים כמאמן ווסטהאם, שתקיים הערב ב-21:45 את משחק ההכנה הראשון שלה לקראת עונת 2010/11 בחוץ נגד קבוצת הליגה השניה, פטרבורו יונייטד.

הפטישים, שסיימו את העונה שעברה, רצופת מאבקי התחתית, במקום ה-17 בלבד, יטוסו בסוף השבוע הקרוב למחנה אימונים בגרמניה, שם יתמודדו בין היתר עם בורוסיה מנשנגלדבך מהבונדסליגה ועם אלופת יוון, פנאתינאיקוס.

הופעת בכורה צפוי לרשום הקשר הגרמני, תומאס היצלספרגר, שעבר הקיץ מלאציו. יחד עם זאת יחסר המאמן הישראלי את ארבעת נציגי הקבוצה בגביע העולם - השוער רוברט גרין והבלם מת'יו אפסון מנבחרת אנגליה, ואלון ברהאמי השווייצרי וג'ונתן ספקטור מנבחרת ארה"ב.

בנוגע לגרין, שוער נבחרת אנגליה שספג במהלך המונדיאל ביקורות רבות על יכולתו בטרם סופסל, יזכה למנוחה נוספת ויחזור לשחק רק במהלך מחנה האימונים. 

לפיכך צפויים לקבל שני השוערים הצעירים, פיטר קורוץ' ומארק סטק, הזדמנות להרשים את גרנט, כשישחקו כל אחד 45 דקות מול פטרבורו וכן במשחקי האימון הראשונים של מחנה האימונים.

היצלפרגר (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
היצלפרגר (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

מאמן השוערים של ווסטהאם, דייויד קולס, עבד לאחרונה באופן צמוד עם שני שועריה של נבחרת אנגליה עד גיל 21, והביע אמון ביכולתם ובפוטנציאל הרב הגלום בשניהם.

מארק סטץ´ (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
מארק סטץ´ (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

"אני חושב שלקבוצה יש מאגר מצוין של שוערים", אמר קולס, "התרשמתי מאוד מפיטר, וכמובן שגם ממארק. הם מאוד דינאמיים, והגיבו היטב למה שביקשתי מהם לעשות. זה התפקיד שלי לעזור להם ולטפח אותם".