השופט מראה לריצ'רדס מה עשה לא נכון (gettyimages) (öéìåí: ספורט 5)
השופט מראה לריצ'רדס מה עשה לא נכון (gettyimages) | öéìåí: ספורט 5

לא הכל הולך חלק למנצ'סטר סיטי בתקופה האחרונה. במיוחד בכל מה שקשור לצד המשמעתי של הכדורגל. חסרה את מאריו באלוטלי ו-וינסנט קומפני שהושעו ל-4 משחקים, היא הגיעה אמש (רביעי) לליברפול כשהיא חייבת ניצחון, הוציאה רק 2:2 והודחה מגביע הליגה בעקבות ההפסד 1:0 במשחק הראשון. בסיום המשחק, למאמנה רוברטו מנצ'יני היו טענות לשופט פיל דאוד.

"הפנדל שליברפול לא היה צריך להישרק", זעם האיטלקי, בהתייחס לבעיטת העונשין שבאה אחרי נגיעת יד של מיקה ריצ'רדס ברחבה, אותה סטיבן ג'רארד תירגם ל-1:1. "הכדור פגע לו ברגל לפני שניתז ליד. אני לא יודע איך זה אפשרי לקבוע שזה פנדל", הוא המשיך. הטרוניות של מנצ'יני לא הסתיימו פה. לדבריו, מן העבר השני הגיעה לקבוצתו בעיטה מהנקודה הלבנה אחרי שצ'רלי אדם הכשיל את אדין דזקו. צירוף הטעויות הללו, לטענתו, גרם לו "להרגיש תחושה של אי צדק". הוא הוסיף וחצי התלוצץ בהתייחס להחלטה להעניש את באלוטלי בצורה רטרואקטיבית: "בחודשיים האחרונים לא היה לנו מזל עם שופטים. אני מקווה שמחר הם יוכלו לשנות את תוצאת המשחק".

מן העבר השני, קני דלגליש נשם לרווחה אחרי שבוע לא שקט שעבר עליו. מאמן ליברפול גער בשחקניו לאחר ההפסד 3:1 לבולטון בסוף השבוע, והעלה ספקות בנוגע למחויבות שלהם. כנראה שזה עבד, כי האדומים הציגו משחק הקרבה וחזרו מפיגור כפול כדי להבטיח כרטיס למפגש עם קרדיף בוומבלי. "זה נהדר עבור האנשים שתמכו בנו, מכיוון שזה לא היה פשוט עבור הקבוצה בשנים האחרונות. אמרתי כבר בעבר שאם נישאר מאוחדים נזכה לפרס שלנו".

בלאמי רץ לחגוג עם הקופ עלייה לגמר (gettyimages) (צילום: ספורט 5)
בלאמי רץ לחגוג עם הקופ עלייה לגמר (gettyimages) | צילום: ספורט 5

קינג קני דיבר גם בשבחו של החלוץ שלו, קרייג בלאמי, שעזב את הסיטיזנס לטובת ליברפול בקיץ והיה זה שחרץ את גורל ההתמודדות עם שער בדקה ה-74. "הוא עובד קשה אבל יש לו גם איכויות, וראינו את זה בגול. אני מאושר עבורו. אם מהסיטיזנס רוצים להיפטר מעוד כמה שחקנים כמוהו, הם יודעים איפה למצוא אותנו", דלגליש הצהיר. בלאמי, שישחק נגד הקבוצה מהעיר בה גדל ועבורה שיחק כמושאל אשתקד, אמר: "זה לא יכול להיות גמר יותר טוב מזה. מצחיק איך הכדורגל עובד לפעמים".

ליברפול תחזור לוומבלי לראשונה מזה 16 שנים, ולמרות שמדובר רק בגביע הליגה, יהיו מאושרים אם ייזכו להניף גביע. המשחק מול קרדיף מהליגה השנייה, שבסגל שלה אפשר למצוא את דקל קינן, ייערך ב-26 לפברואר.