פאביו קאפלו (צילום: רויטרס)
קאפלו. אסר על הנשים להצטרף | צילום: רויטרס

יושב ראש התאחדות הכדורגל האנגלית, הלורד טריסמן, טוען שהישגו הגדול ביותר של פאביו קאפלו כמאמן הנבחרת הוא בסיומה של תרבות ה"פסטיבל" שדבקה למסעות הנבחרת בשנים עברו. "פאביו פשוט מבריק", אמר היו"ר, "הרצינות שלו כה ברורה. הוא עושה הכול ללא דופי והסחות הדעת לא קיימות".

בעידן סטיב מק'לארן וגם אצל קודמו בתפקיד סוון גוראן אריקסון, היה נהוג כי נשות הכדורגלנים, חברותיהם והסוכנים שלהם הצטרפו לשחקנים במסעותיהם.

ב-12 החודשים של קאפלו בתפקיד, הוא אסר על מלווים כלשהם להצטרף לקבוצה. לאחר פתיחה חלשה, האיטלקי שכנע את השחקנים לפעול לפי הפילוסופיה שלו.

מאז התוצאות היו מרשימות ביותר. 4 ניצחונות משכנעים במוקדמות הגביע העולמי, כולל ניצחון גדול בחוץ, בנקמה על קרואטיה (שהדיחה את אנגליה במוקדמות אליפות אירופה האחרונה), וניצחון על גרמניה בברלין בחודש שעבר.

אנגליה מובילה את בית המוקדמות שלה והיא קרובה מאוד להעפיל לטורניר בדרום אפריקה 2010. הלורד טריסמן משוכנע שזוהי רק ראשית הדרך: "אתה אף פעם לא מרגיש אצל פאביו תחושה שהעבודה הסתיימה, אם היא רק באמצע הדרך. הוא ימשיך כך עד המשחק האחרון. השחקנים מרגישים כמו ווינרים ואני לא ממש זוכר מתי אי-פעם הייתה תחושה כזו בנבחרת האנגלית".

במשחקה הבא של אנגליה בטורניר המוקדמות, היא תארח באצטדיון וומבלי את נבחרת אוקראינה, השלישית בבית, ב-1 באפריל. הלורד טריסמן צריך לקוות שלא יסתבר שהתקוות שלו הן בלוף.