דויד וייה. יהפוך מעטלף לשד אדום? (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
דויד וייה. יהפוך מעטלף לשד אדום? (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

במנצ'סטר יונייטד יודעים שהם לא יכולים להמשיך ולסמוך על וויין רוני בלבד ובקבוצה מוכנים לפתוח את הארנק על מנת להנחית באולד טראפוד את אחד החלוצים הטובים בעולם.

לפי פרסומים בבריטניה, יונייטד מוכנה לתג המחיר שהצמידה ולנסיה לחלוצה דויד וייה, בו חשקו השדים האדומים עוד בקיץ הקדום. המחיר של החלוץ הספרדי המצויין, 45 מיליון ליש"ט, הרתיע את היונייטד עד כה, אבל כעת נראה שבמנצ'סטר מוכנים להוציא לא מעט כסף כדי לחזקת את התקפת הקבוצה.

למרות חובות היונייטד, הנאמדים ב-716 מיליון ליש"ט, שלח סר אלכס פרגוסון את הסקאוטר הבכיר של המועדון, אחיו מרטין, לראות את וייה במדי ולנסיה במשחק הליגה האחרון של הקבוצה מול חטאפה. וייה כבש צמד.

למרות ההצלחה הפנומנלית של וויין רוני העונה, עם 19 שערים ב-19 המשחקים האחרונים, כולל צמד במשחק האחרון ו-23 שערי ליגה עד כה - וכן העובדה שהקבוצה היא הפורייה ביותר בליגה, ביונייטד מעוניינים לחזק את ההתקפה.

במועדון מאוכזבים מהחלוץ הבולגרי, דימיטאר ברבטוב, עליו שילמו לפני כשנתיים 30 מיליון ליש"ט, סכום השווה לשיא התשלום על רכש עבור היונייטד, יחד עם עסקת ריו פרדיננד מ-2002. רכישת וייה בסכום אותו דורשת ולנסיה תהווה אם כן שבירת שיא עובר השדים האדומים.

פרגוסון (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אלכס פרגוסון. שלח את אחיו כדי לעקוב אחרי וייה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

וייה, שהיה שותף בזכייה של נבחרת ספרד ביורו האחרון, יהיה בורג חשוב של הנבחרת במשחקי המונדיאל בקיץ, שספרד נחשבת לאחת הפייבוריטיות לזכייה בו.

מדובר בחלוץ פורה במיוחד, שבכל אחת מארבע עונותיו בוולנסיה לא ירד מ-20 שערים. העונה, החמישית שלו בקבוצה, כבר היגע למכסת 20 השערים, 17 מהם בליגה.

בחדשות אחרות, הקשר הברזילאי של הקבוצה, אנדרסון, אובחן כסובל מקרע בגיד ולא יוכל לשחק יותר כדורגל העונה. הקשר ירד מהמגרש אחרי 19 דקות בלבד בניצחון 0:3 על ווסטהאם.

אנדרסון. גמר את העונה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אנדרסון. גמר את העונה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

רק לאחרונה חזר אנדרסון מפציעה בעקב שהשביתה אותו לתקופה לא קצרה ובנוסף הוריד אותו פרגוסון לקבוצת המשנה, לאחר שהתאכזב ממנו.