רוני עצוב. נבחרת שלושת האריות שוב הפסידה (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
רוני עצוב. נבחרת שלושת האריות שוב הפסידה (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

העובדה שמשחקי הפלייסטיישן כבר הפכו לקאלט היא ידועה. אבל גירסת הכדורגל, במקרה הזה פיפ"א 2011 (או הפרו למי שאוהב), היא כבר התמכרות ברמה אחרת.

חברויות נגמרו, נישואין הופסקו, ילדים לא הגיעו לעולם וכל מה שלא תבחרו, המשחק הזה בהחלט שינה כמה דברים על כדור הארץ.

מדי שנה נערכת תחרות אלוף פיפ"א העולמי, והפעם זכה בה הפורטוגלי בן ה-16 פרנסיסקו קרוז. בין שאר פרסי הזכייה, שכללו גם 20,000 דולר, הייתה האפשרות לנסוע לתחרות כדור הזהב ולשחק מול שועי עולם דוגמת וויין רוני וג'רארד פיקה.

הילד בן ה-16 לא התרגש, ולא התקשה להביס את כוכב נבחרת אנגליה 0:3, כשכל אחד מהצדדים בחר את נבחרתו הלאומית כמובן. קרוז גם אמר לאחר המשחק: "זו התגשמות חלום לשחק נגד אנשים כאלה, הוא שחקן טוב וטוען שהיה האלוף יונייטד ב-2011 ואני מאמין לו". רוני אגב, הפסיד גם בתחרות בין שחקני הפרמייר ליג לג'ולאון לסקוט ממנצ'סטר סיטי בסיומו של עוד דרבי סוער, כך שהפעם מדובר בהפסד שאפשר לבלוע בקלות יחסית.

וויין רוני ופרנסיסקו קרוז בטקס. נפרדו כידידים (צילום: מערכת ONE)
וויין רוני ופרנסיסקו קרוז בטקס. נפרדו כידידים | צילום: מערכת ONE

רוני עצמו הגיב לאחר ההפסד, אותו לקח כנראה טוב יותר מהפסדים אחרים: "אני משחק כמה שאני רק יכול. זה משחק מעולה וזו דרך מצוינת להפיג מתח אחרי ולפני משחקים ומשהו שאני מאוד נהנה לעשות. יש לא מעט עצבים כשאנחנו משחקים ביונייטד אחד נגד השני, כולם רוצים לנצח וזה נהיה מאוד תחרותי".