גיגס, קאריק וולנסיה חוגגים (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
גיגס, קאריק וולנסיה חוגגים (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

מנצ'סטר יונייטד שוב עשתה את זה לארסנל. אומנם זה לא 2:8 כמו בסיבוב הקודם, אך השדים האדומים ניצחו הערב (ראשון) 1:2 את התותחנים באצטדיון האמירויות, הקטינו את הפער מסיטי בחזרה לשלוש נקודות ושלחו את הלונדונים להיאבק עד תום העונה על המקום הרביעי.

זה היה אמור להיות מפגש בין שני הוותיקים, פול סקולס ותיירי הנרי, אך האחרון לא שיחק בשל פציעה בעוד הראשון עלה ל-15 דקות בלבד. כשהם מחוץ לאור הזרקורים, מי שגנבו את ההצגה הם אנטוניו ולנסיה ודני וולבק.

הראשון כבש את שער היתרון של יונייטד בדקה ה-45 מבישול של גיגס, השני את שער הניצחון בדקה ה-81 אחרי בישול של חברו, המצטיין במגרש. את שער הניצחון כבש החלוץ האנגלי בסיומו של מהלך שהגיע מכיסוי רע ודי מזלזל של אנדריי ארשבין, שעלה לשחק לקול בוז צורם לעברו של המנג'ר, ארסן ונגר, שהכניס את הרוסי על חשבון אלכס אוקסלייד-צ'מברליין.

בין לבין אוקסלייד עוד הספיק לבשל לרובין ואן פרסי (71) שער שוויון זמני, 20 דקות אחרי שהחלוץ ההולנדי רשם אולי את אחת ההחמצות הכי גדולות שלו בקריירה. יוסי בניון לא שותף פעם נוספת וזאת עוד אחרי שתוכנן לפתוח בהרכב.

מחצית ראשונה


דקה 6: המשחק נפתח בשליטה של התותחנים. אוסלייד-צ'מברליין ניסה פעמיים למצוא חברים פנויים ברחבה, פעם משמאל ופעם מימין, אך הגנת יונייטד התמודדה עם הסכנה בהצלחה.

אוקסלייד מול אברה (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
אוקסלייד מול אברה (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

דקה 11: תיאו וולקוט קיבל את הכדור בצד שמאל, החליף מסירות עם תומאס רוזיצקי וניסה למצוא את הרשת בבעיטה מכ-17 מטרים, הניסיון שיצא מרגלו היה חלש ולינדגארד קלט.

דקה 17: פיל ג'ונס נפצע תוך כדי נסיון שמירה על תיאו וולקוט במה שנראה כמו פציעה קשה בברכו. רפאל נכנס במקומו.

פיל ג´ונס נאנק מכאבים (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
פיל ג´ונס נאנק מכאבים (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

דקה 25: אוקסלייד-צ'מברליין קיבל את הכדור בצד ימין, עבר את אברה כאילו מדובר באוויר והשאיר לוולקוט חופשי לגמרי כ-11 מטרים מהשער, הקיצוני האנגלי בעט רע ומעל השער.

דקה 35: מנצ'סטר תפסה שליטה על המשחק והחלה לשבת על השער של וויצ'ך שצ'סני. פריצה יפה של אברה בצד שמאל הסתיימה במסירה ללואיס נאני שבעט לפינה הקרובה של השוער הפולני, אך הוא הציל ומנע מהאורחים את שער היתרון.

יוהאן דג´ורו מול לואיס נאני (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
יוהאן דג´ורו מול לואיס נאני (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

דקה 45+2 - מנצ'סטר עולה ל-0:1: השליטה של האורחים ב-20 הדקות האחרונות תורגמה לשער היתרון. גיגס קיבל את הכדור בצד שמאל, הרים באין מפריע לרחבה ומאחורי כל ארבעת שחקני ההגנה של התותחנים חיכה אנטוניו ולנסיה שנגח לרשת.

ולנסיה נוגח לרשת של שצ´סני (GettyImages) (öéìåí: מערכת ONE)
ולנסיה נוגח לרשת של שצ´סני (GettyImages) | öéìåí: מערכת ONE

מחצית שניה


דקה 46: ניקו ינאריס הצעיר נכנס לשחק בשורות המארחים, יוהאן דג'ורו יצא.

דקה 51: כריס סמוליג החליק, תומאס רוזיצקי חטף, פרץ לרחבה והשאיר לוואן פרסי, החלוץ השאיר את אוואנס מאחור ומחמישה מטרים, בקו ישיר מול השער, בעט רע, כל-כך רע, והחוצה. החמצה מזעזעת.

דקה 55: אוקסלייד-צ'מברליין פרץ יפה בצד שמאל, העביר לראמזי, הוולשי חדר לרחבה ושלח טיל שחמק סנטימטרים ספורים מעל משקוף השער של לינדגארד.

דקה 58: רובין ואן פרסי פרץ באגף שמאל, העביר למרכז, ראמזי השאיר לרוזיצקי אך הבעיטה של הצ'כי בכלל לא הגיעה לשער ונבלמה בדרך על ידי אברה.

דקה 63: דני וולבק פרץ באין מפריע, פר מרטסאקר האיטי לא הצליח לעצור אותו אך שצ'סני כן, בקושי, הכדור שיצא מרגלו של החלוץ התגלגל והבלם הגרמני הרחיק ממש מהקו.

דקה 67: וויין רוני הכניס כדור עומק לוולבק, החלוץ שוב הגיע לאחד על אחד מול שצ'סני, השוער עצר אותו, נפגע תוך כדי, וולבק שוב השתלט על הכדור ובעט בין רגליו של הפולני מזווית קשה, סונג הרחיק מתוך תיבת החמש.

דקה 71 - ארסנל מאזנת ל-1:1: אוקסלייד-צ'מברליין שהיה אמור לצאת פרץ באגף שמאל, הכניס כדור יפה לרובין ואן פרסי, החלוץ הסתובב ושלח בעיטה בלי לראות ומזווית לא נוחה לקורה הרחוקה ופנימה.

ואן פרסי חוגג עם אוקסלייד (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
ואן פרסי חוגג עם אוקסלייד (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

דקה 74: אוקסלייד-צ'מברליין, המצטיין במגרש במדי התותחנים, הוחלף באנדריי ארשבין, הקהל המקומי הגיב בבוז צורם. פול סקולס נכנס בצד השני במקום לואיס נאני. ג'י-סונג פארק החליף את רפאל, שנכנס בדקה ה-17 כמחליף בעצמו.

דקה 81 -  מנצ'סטר יונייטד עולה ל-1:2: אנטוניו ולנסיה התגבר על ארשבין באין מפריע, חדר לרחבה ומסר לוולבק, החלוץ האנגלי לא התקשה לכבוש מקרוב. מעניין מה לאוהדי ארסנל יש להגיד על החילוף של ונגר שעלה להם עכשיו בספיגה.

דקה 90+4: רובין ואן פרסי הרים כדור חופשי מצד שמאל, פר מרטסאקר נגח וג'וני אוואנס שעמד על קו השער מנע שוויון נוסף מצד התותחנים. עוד ניצחון ליונייטד על ארסנל.

ארסנל: וויצ'ך שצ'סני, יוהאן דג'ורו (ניקו ינאריס, 46), פר מרטסאקר, לורן קוסילייני, תומאס ורמאלן, אלכס סונג, ארון ראמזי, תומאס רוזיצקי, תיאו וולקוט, אלכס אוקסלייד-צ'מברליין (אנדריי ארשבין, 74) ורובין ואן פרסי.

מנצ'סטר יונייטד: אנדרס לינדגארד, כריס סמולינג, פיל ג'ונס (רפאל, 17, ג'י-סונג פארק 76), ג'וני אוואנס, פטריס אברה, ריאן גיגס, אנטוניו ולנסיה, מייקל קאריק, לואיס נאני (פול סקולס, 75), וויין רוני ודני וולבק.