רגע המחלוקת (Getty) (צילום: ספורט 5)
רגע המחלוקת (Getty) | צילום: ספורט 5
רגע הבדיקה (צילום: ספורט 5)
רגע הבדיקה | צילום: ספורט 5

ארסנל זועמת. אחרי שני מחזורים בהם הייתה בפסגת הפרמיירליג, החבורה של מיקל ארטטה נכנעה 1:0 בחוץ לאסטון וילה, הלהיט של אנגליה, וירדה למקום השני. בניגוד להפסד של סיטי בבירמינגהאם, התותחנים היו טובים יותר לאורך רוב ההתמודדות, ועיקר הטענות שלהם התייחסו לפסילת שער השוויון של קאי האברץ בתוספת הזמן.

מיקל ארטטה, ולא בפעם הראשונה העונה, הרגיש שקבוצתו קופחה: "אני מאוד מאוכזב לצאת ללא נקודות, במיוחד אחרי הדרך שבה שיחקנו. הגיע לנו יותר. השער של האברץ לא צריך היה להיפסל, אני לא רוצה להגיד יותר מזה".

 

פסילת השער של הגרמני העלתה שוב את הדיון בנוגע לחוק היד והבעייתיות שבו. שחקן העבר ופרשן 'סקיי ספורט' בהווה, ג'ימי רדנאפ, היה נחרץ: "לצערנו, זה החוק והוא נוראי. זה מטופש, איך זאת יכולה להיות נגיעת יד? הכדור פשוט קופץ בין שני השחקנים, זה נראה שהוא גם נוגע ביד של שחקן וילה. אנחנו מסבכים את עצמנו עם החוקים האלו, איך לעזאזל זאת נגיעת יד אם הוא לא התכוון לעשות את זה?"

ומה ההסבר לפסילת השער? באנגליה ציטטו את סעיף מספר 12 בחוקת המשחק של פיפ"א: "אם שחקן התקפה כובש אחרי שהכדור נגע בידו, במכוון או שלו, או מיד אחרי שהכדור נגע בידו, השער צריך להיפסל", ובמקרה של האברץ, הגול שלו הובקע מיד אחרי נגיעת היד. אם אדי נקטייה שעמד ליד הגרמני, היה זה שבועט לשער, הגול עשוי היה להיות מאושר.