דה בריינה. יישאר בסיטי? (Getty) (צילום: ספורט 5)
דה בריינה. יישאר בסיטי? (Getty) | צילום: ספורט 5
עם מסי. איתו או נגדו? לדה בריינה לא באמת אכפת (Getty) (צילום: ספורט 5)
עם מסי. איתו או נגדו? לדה בריינה לא באמת אכפת (Getty) | צילום: ספורט 5

המדורגת ראשונה בעולם, נבחרת בלגיה, תתארח הערב (ראשון, 19:00) באצטדיון וומבלי אצל נבחרת אנגליה, באחד המשחקים המסקרנים בליגת האומות. לכבוד המאורע, ב"סקיי" ראיינו את מי שנבחר לשחק העונה החולפת בפרמייר-ליג, קווין דה בריינה, שמכיר היטב חלק גדול מהשחקנים שאותם הוא יפגוש.

בין השאר, דה בריינה נשאל על דבריו של עומאר בראדה מהנהלת סיטי, שאמר שמסי עשוי להיות אופציה של המועדון בקיץ הקרוב. הפליימייקר הבלגי לא ממש עשה חשבון והשיב: "בכנות, לא באמת אכפת לי. אם הוא יבוא זה טוב, ואם לא, יש לנו שחקנים טובים מספיק כדי ליהנות מהמשחק. אז זה לא חשוב עכשיו".

בנוגע לעתידו, דה בריינה הבהיר שישמח להישאר בסגנית האלופה, על אף שעוד לא נעשה אף צעד להארכת חוזהו: "אני שמח מאוד במועדון ויכול לומר עכשיו שלא דיברתי עם ההנהלה, אז אני לא יודע למה אנשים אומרים שהגעתי לסיכום על משהו. תמיד אמרתי שאני מאוד שמח פה ומרגיש בנוח, אז אם במועדון ירצה לדבר איתי, אני פתוח לזה ונראה מה יקרה. אבל כרגע, עוד לא קרה כלום".

לקראת המסורת האנגלית, קפטן סיטי חושב שהחבורה של גארת' סאות'גייט צריכה לכוון הכי גבוהה שאפשר בטורנירים הקרובים: "אני חושב שהם צריכים להיות מאוד נרגשים, הם קבוצה צעירה עם המון פוטנציאל ואני חושב שהם צריכים לכוון לזכות ביורו והמונדיאל. אני חושב שיש להם את הפוטנציאל. תמיד יש הרבה קבוצות שבאות לזכות, אבל אני חושב שעם השחקנים שיש להם, מקבוצות צמרת, הם צריכים לעשות את זה".

הפליימייקר מתח לא מעט ביקורת על לוח הזמנים הצפוף של שחקני הכדורגל: "“בקיץ הקודם היו לי רק שמונה ימי חופש, ולא יכולתי לנצל אותם מכיוון שאשתי כרעה ללדת. אם העונה הזו תגיע לסיומה. זו תהיה השנה השניה ברציפות שבה לא נזכה למנוחה. זה גובה מחיר, במיוחד בצד המנטלי. אני יודע שכולם אומרים שאני מרוויח הרבה כסף וצריך להתמודד עם זה, אבל זה יגרום להרבה פציעות".

בלגיה אומנם ניצחה את אנגליה פעמיים במונדיאל האחרון, בשלב הבתים ובמשחק על המקום השלישי, אך למשחק הערב היא תגיע ללא שניים מהכוכבים שלה, אדן הזאר ודריס מרטנס. "זה יהיה מבחן קשה", סיגם דה בריינה. "אבל מהמבחנים שאנחנו צריכים לעבור כדי לראות איך אנחנו נגד נבחרת גדולה. עם השחקנים שחסרים לנו זה יהיה יותר קשה, אבל אנחנו בטוחים שנוכל לשחק טוב".