(צילום מסך) (צילום: ספורט 5)
(צילום מסך) | צילום: ספורט 5
הבעיטה בברקוביץ' חקוקה אצל פרדיננד (GETTY) (צילום: ספורט 5)
הבעיטה בברקוביץ' חקוקה אצל פרדיננד (GETTY) | צילום: ספורט 5

אמנם חלפו כבר 23 שנים מאז התקרית המפורסמת בין אייל ברקוביץ' לג'ון הארטסון, אבל הסיפור הזה ממשיך להעסיק את התקשורת האנגלית. אמש (רביעי) נזכרו ריו פרדיננד וג'ו קול, ששיחקו עם השניים בווסטהאם ב-1998, באותה בעיטה מפורסמת, כאשר עד יום זה הם לא נשכחו את אותן מראות.

פרדיננד, שמשמש בימים אלו כפרשן של BT, נשאל על הזכרון שנצרב בו לאורך הקריירה במתחם האימונים בצורה הכי חזקה, לאור העימות בין קפה לאנטוניו רודיגר שהיה בסוף השבוע והוא תיאר את אותה תקרית כ"קרב בין משקל כבד למשקל נוצה".

"שיחקנו משחק באחד האימונים, והתוצאה הייתה 0:5 או משהו כזה," נזכר פרדיננד. "אייל ברקוביץ' תמיד היה בקבוצה הטובה ביותר והקבוצה שלו תמיד ניצחה. הוא גנב את הכדור מג'וני (הארטסון) ורץ איתו, כשהוא צוחק. לפני כן כמה שחקנים אמרו: 'בואו נעצור את המשחק כי הוא יכול להיגמר בדמעות'. ברקוביץ' רץ עם הכדור וצחק על ג'ון וג'ון רדף אחריו ותיקל אותו".

פרדיננד המשיך בסיפור: "ברקוביץ' שכב על הדשא וסבל מכאבים, ג'וני (הארטסון) רדף אחריו ואמר לו 'תפסיק להיות טיפש'. אייל הגיב וצעק לעברו 'לך מכאן, מה אתה עושה? ואז נתן מכה לג'ון מכה ברגל. התגובה של ג'ון הייתה מיידית עם בעיטה לפנים. לאייל היה מזל שזו הרגל השמאלית ולא הימנית. הוא בעט לו בפרצוף עם הנעל השמאלית, הרעש מהצרחה שלו היה מדהים".

אבל זה לא הכול, פרדיננד חשף שג'וליאן דיקס, אחד השחקנים שנכחו באימון, הביא אליו את בנותיו הצעירות שצפו במה שהתרחש, ואחת הבנות צעקה: "אבא, הוא בוכה". "זה היה מדהים", הוסיף פרדיננד. בהמשך קול הצטרף אליו וסיפר את מה שהוא זוכר: "הייתי על המגרש לידם ושמעתי את הרעש. זה היה קשה לצפייה. הם היו טעונים, הם רבו כל שבוע ככה".