שירר ואואן בזמן שעוד היו חברים (GETTY)
שירר ואואן בזמן שעוד היו חברים (GETTY) | צילום: ספורט 5
השנים ירצו לשכוח את השנים יחד בניוקאסל (GETTY)
השנים ירצו לשכוח את השנים יחד בניוקאסל (GETTY) | צילום: ספורט 5

מייקל אואן, פרשן ה-BBC בימים אלה, החליט להשמיט את עצמו מה-11 ובחר באלן שירר בתור החלוץ הפותח בהרכב הגדולים ביותר ששיחקו בנבחרת אנגליה. הדבר מפתיע מאוד ביותר משום שקיים בין השניים סכסוך מפורסם מאז ששירר אימן את חלוץ העבר במדי ניוקאסל.

אלן שירר נבחר לחלוץ הפותח של אנגליה לצידו של ויין רוני: "הוא היה אחת הסיבות המרכזיות שהגעתי לניוקאסל והיינו חברים טובים במשך תקופה ארוכה. במשחקים המכריעים, צריך שחקן עם אופי של ברזל וביטחון עצמי גבוה וזו הסיבה שלקחתי את שירר". בקישור אואן בחר כמובן בסטיבן ג'רארד, פרנק למפארד, דיוויד בקהאם ופול סקולס ואילו בהגנה שיבץ את אשלי קול, ריו פרדיננד, ג'ון טרי וסול קמפבל. בשער בחר באגדת ארסנל, דיוויד סימן שישלים את ה-11.

המחלוקת בין שניים מגדולי החלוצים של נבחרת שלושת האריות יצאה לאור באופן רשמי בשנה שעברה כאשר אואן שיחרר את ספרו האוטוביוגרפי. אואן כתב ששירר, אגדת המגפייז הגדולה ביותר, לא באמת היה נאמן למועדון כמו שכולם חשבו.

תגובתו של שירר לא איחרה לבוא והוא טען שאואן לא התנהל כמקצוען בשנים האחרונות של הקריירה, במיוחד כשהיו ביחד בניוקאסל. כזכור, אואן הצטרף למגפייז מריאל מדריד ב-2005 ונשאר בצפון מזרח אנגליה במשך ארבע עונות אותן ירצה לשכוח. תחת שירר על הקווים ניוקאסל ירדה ליגה ואואן תקף את שירר על כך שהאשים אותו בתור השעיר לעזאזל של התקופה הרעה.