תומאס טוכל. מתרגש לקראת הגביע (Getty) (צילום: ספורט 5)
תומאס טוכל. מתרגש לקראת הגביע (Getty) | צילום: ספורט 5
טיאגו סילבה. הבלם לא יהיה כשיר למפגש (Getty) (צילום: ספורט 5)
טיאגו סילבה. הבלם לא יהיה כשיר למפגש (Getty) | צילום: ספורט 5

תומאס טוכל פתח היטב את הקדנציה שלו במערב לונדון. מאז שהגיע לצ'לסי, המאמן צבר 10 מ-12 נקודות אפשריות בליגה, וכעת ינסה להמשיך במומנטום החיובי שלו ושל קבוצתו גם בגביע. מחר (חמישי) ייפגשו הבלוז את בארנסלי מהצ'מפיונשיפ במסגרת שלב 16 האחרונות של המפעל, משוכה אותה מצופה מהגרמני לעבור.

"כילד קטן בגרמניה ללא אינטרנט או ערוצי ספורט, הכרת המילה 'וומבלי' בלי שאלה בכלל", סיפר טוכל בהתרגשות, "זה יהיה ענק עבורנו לזכות בגביע. זה אחד הטורנירים היוקרתיים בעולם". המאמן הגרמני שפך אור בנוגע למצבו של טיאגו סילבה. הבלם הברזילאי שנפצע במשחק הליגה נגד טוטנהאם בחמישי האחרון, נעדר מהמפגש נגד שפילד בראשון והמאמן סיפר כי לא ישותף גם במסגרת הגביע.

חאקים זייך. טוכל מצפה מהקשר להציג את היכולת הגבוהה מהאימונים (Gett (צילום: ספורט 5)
חאקים זייך. טוכל מצפה מהקשר להציג את היכולת הגבוהה מהאימונים (Getty) | צילום: ספורט 5

"הוא בחוץ. הוא לא מרגיש טוב יותר. הוא מטופל היטב ואני מכיר אותו מהשנים האחרונות (אימן אותו בפ.ס.ז'), אנחנו יכולים להיות בטוחים שהוא מנצל כל דקה כדי לזרז את תהליך ההחלמה שלו".

מי שיהיה זמין לרשותו של המאמן הוא חאקים זייך. הקשר המרוקני המוכשר שהגיע בקיץ האחרון מאייאקס תמורת 40 מיליון יורו מתקשה להשתלב העונה בבלוז, כשב-18 הופעות בכל המסגרות כבש בסך הכל שני שערים ובישל ארבעה. "אני מקווה שמחר נראה אותו בשיאו. מחר אנחנו מאמינים שהוא יראה את אותה האיכות והרצון שהוא מראה באימונים", אמר טוכל.

כעת, ינסו טוכל וחניכיו להעפיל לרבע גמר הגביע האנגלי. כזכור, הבלוז הגיעו בעונה שעברה עד לגמר, שם הפסידו 2:1 לארסנל בוומבלי.