עוד תואר לדה בריינה? (GETTY)
עוד תואר לדה בריינה? (GETTY) | צילום: ספורט 5

איצטדיון וומבלי ילבש מחר חג לרגל גמר גביע הליגה האנגלית בין מנצ'סטר סיטי לאסטון וילה (18:30). אומנם, זכיה בתואר השלישי בחשיבותו בממלכה בטוח לא היה המטרה המרכזית של המועדונים בתחילת העונה. אך שתי הקבוצות המעוטרות ישמחו להוסיף את הגביע לארון התארים.

עושה רושם שאלופת אנגליה אוהבת במיוחד את המפעל למרות שהפסידה בשנה שעברה במשחק הגמר לצ'לסי. בשבע השנים האחרונות התכולים הגיעו למעמד הגמר חמש פעמים וזכו ארבע פעמים כשזכיה בפעם החמישית בהישג יד. בסה"כ סיטי זכו בגביע הליגה שש פעמים. לעומת זאת, היריבה מברמינגהאם ידעה ימים יפים יותר במסגרת הזו כשהפעם האחרונה שזכתה בו הייתה לפני 24 שנים. בסה"כ וילה זכו בתואר חמש פעמים.

חניכיו של פפ גווארדיולה מגיעים להתמודדות בביטחון שיא לאחר הניצחון הדרמטי על ריאל מדריד בליגת האלופות. בפן המקצועי התכולים ספגו מכה קשה בחלק האחורי עם הפציעה של אמריק לאפורט בספרד, שצפוי להחמיץ את השבועות הקרובים. לעומת זאת, הבשורה החיובית מגיעה מלירוי סאנה שחזר להתאמן לאחרונה לאחר תקופת היעדרות של שבעה חודשים בשל פציעה. כוכב הניצחון בליגת האלופות, קווין דה בריינה צפוי לפתוח והקבוצה תקווה שימשיך את היכולת האדירה שלו העונה.

מנגד, אסטון וילה מגיעה למשחק החשוב בכושר רע. חניכיו של דין סמית' הפסידו בשלושת משחקי הליגה האחרונים ועושה רושם שניצחון על סיטי יהיה סנסציה אדירה. למרות שהם יוכלו לזכות מחר בתואר, הראש של וילה עסוק יותר במאבקי הירידה כאשר הקבוצה במרחק של נקודה אחת בלבד מהקו האדום. הקיצוני הנהדר, אנואר אל גאזי בספק למשחק בשל פציעה. כמו כן, ג'ון מקגין שצפוי לחזור מפציעה רק בסוף החודש הבא.