ההיסטוריה תימחק? סיטי מוכתרת כאלופת 2014 באנגליה (getty)
ההיסטוריה תימחק? סיטי מוכתרת כאלופת 2014 באנגליה (getty) | צילום: ספורט 5

האם אנחנו בפתחה של פרשת "קאלצ'ופולי" חדשה בכדורגל האנגלי? אמש (שבת), דווח בתקשורת האנגלית כי קיימת אפשרות לפיה תואר האליפות של מנצ'סטר סיטי בו זכתה ב-2014 (על חשבונה של ליברפול) עלול להישלל ממנה. זאת, במידה ותימצא אשמה בעבירות ה"פייר פליי", שבגללן ספגה עונש הרחקה לשנתיים מליגת האלופות ע"י אופ"א, בפרשה שמסעירה את הכדורגל העולמי.

הטענה נגד סיטי נובעת מכך שהעבירות נעשו בין השנים 2012 ל-2016. לא ברור אם העבירות אכן פוגמות בתואר שזכתה ב-2012 (האליפות הראשונה של המועדון מזה 44 שנים), אבל אין ספק כי עונת 2013/14 בהחלט חוסה תחתן - וקיימת אפשרות כי סיטי תאבד את הזכייה בתואר, כפי שתארי האליפות של יובנטוס נשללו ממנה בעקבות פרשת השחיתות בכדורגל האיטלקי בשנת 2006.

עם זאת, חשוב לזכור כי מדובר עדיין ברעיון ראשוני, שלא ברור כמה יש לו סיכוי להתממש; ובמקביל, שסיטי תערער על עונש ההרחקה שנקבע לה ע"י אופ"א ל-CAS, הגוף המשפטי העליון לנושאי ספורט. הסיפור עוד יסתעף רבות, אבל בכל מקרה מדובר באירוע עם השלכות אדירות לגבי הכדורגל העולמי, בכל תרחיש אפשרי.

האליפות ב-2013/14 הייתה השנייה של סיטי תחת שייח מנסור והיא הושגה בדרמה גדולה. ליברפול הובילה את טבלת הפרמייר ליג לקראת מחזורי הסיום, אבל אז הגיעה ההתרסקות שלה בהפסד הביתי לצ'לסי וה-3:3 עם קריסטל פאלאס והתכולים ניצלו זאת על מנת לרוץ ולזכות בתואר בהפרש של שתי נקודות.