המנכ
המנכ"ל תחת אש (getty) | צילום: ספורט 5

הכדורגל האנגלי נחשב בשנים האחרונות לסוג של מקום סטרילי. נקי יחסית מאלימות, בטח בהשוואה לחוליגניזם הענף בכדורגל האיטלקי, למשל. אלא שמדי פעם, האלימות מבצבצת גם בפרמייר ליג היחסית נקייה, ודווקא מאוהדיה של מנצ'סטר יונייטד.

אמש (שלישי), בין 20 ל-30 אוהדי הקבוצה, שמחו נגד המנכ"ל, אד וודוורד, השליכו רימון עשן לחצר האחוזה שלו בצ'שייר. לא וודוורד ולא ילדיו נכחו באחוזה בעת האירוע, ולכן לא נפגעו, אך נזק נגרם למקום. סרטון שעלה לרשתות החברתיות, המתעד את המעשים, כלל את הכתובת "אד וודוורד עומד למות".

המועדון פרסם הודעה המגנה את האירועים בזו הלשון: "מנצ'סטר יונייטד מודעת לתקרית שבוצעה כלפי אחד מעובדיה. אנחנו יודעים שאומת הכדורגל תתאחד מאחורינו, יחד עם משטרת מנצ'סטר, כדי לזהות את התוקפים. כל מי שיימצא אשם, יורחק לכל חייו מהמועדון ועלול לשאת בתוצאות הפליליות. מחאה של אוהדים היא דבר אחד; כוונה פלילית וסיכון חיים הם דבר אחר לגמרי. אין תירוץ לכאלה מעשים".

הלחץ כלפי הנהלת יונייטד גדל מאוד בתקופה האחרונה, בעיקר לאור התוצאות החלשות על המגרש, והחוסר בחיזוק מתאים (בעיניהם של האוהדים, לפחות). בתוך האווירה הקשה, הקבוצה תתייצב הערב למשחק הגומלין בחצי גמר גביע הליגה מול היריבה העירונית, סיטי, כשהיא בפיגור 3:1 מהמשחק הראשון באולד טראפורד.