"תנו לי קבוצה שהיא לא סיטי ולא אזכה בדבר" (getty) | צילום: ספורט 5

פפ גווארדיולה כבר זכה בכל התארים האפשריים, אימן את השחקנים הטובים בעולם ונחשב בצדק לאחד המנג'רים הגדולים שידע המשחק. למרות זאת, מאמן מנצ'סטר סיטי הצטנע כשנשאל על הדבר בריאיון שערך ברשת 'סקיי ספורטס'.

"מעולם לא הרגשתי שאני הכי טוב, מעולם בחיי. כשזכיתי בשישה תארים ברציפות עם ברצלונה ובטרבלים, מעולם לא הרגשתי כך. זכיתי בגלל שהיו לי שחקנים יוצאים מהכלל במועדונים גדולים. יש מנג'רים מצוינים שאין להם את השחקנים האלה, שלא מאמנים במועדונים גדולים. אני מנג'ר טוב אבל לא הכי טוב. תנו לי קבוצה שהיא לא כמו מנצ'סטר סיטי ולא אזכה בדבר".

מעבר לכך, גווארדיולה דיבר על היריבים הגדולים שלו בשנים האחרונות מבחינה ספורטיבית, ליברפול ויורגן קלופ: "לליברפול לקחו ארבע או חמש שנים כדי לזכות בתואר הראשון שלה בעונה שעברה. זה היה תהליך. שחקנים חדשים, משקיעים, יותר ויותר, ועכשיו היא הקבוצה הטובה בעולם".

"לפעמים אנשים חושבים שאם אתה פפ, יורגן או שם גדול אחר, אתה חייב לזכות בתארים בכל עונה עם מיליון נקודות ומיליון שערים. לפעמים זה לא אפשרי, לפעמים בגלל היריבות ולפעמים אתה פשוט לא יכול לעשות זאת. לא תמיד, באף ספורט, אפשר לזכות בהכל בכל עונה".

בסיום הריאיון, התייחס המאמן לקרב הצפוי מול ריאל מדריד בשמינית גמר ליגת האלופות: "אנחנו משחקים טוב מאוד בעונה הנוכחית, גם במשחקים בהם הפסדנו. הרעב הוא לא הסיבה לכך שהפסדנו. עבדנו קשה יותר מהעונה שעברה כשזכינו בכל התארים המקומיים. אני רוצה לזכות בליגת האלופות. אני חולם על משחקים כמו נגד מדריד, לראות מה אנחנו יכולים לעשות. אלה הרגעים הכי שמחים במקצוע שלי".