ימשיך באיתיחד? פפ (getty)
ימשיך באיתיחד? פפ (getty) | צילום: ספורט 5

מנצ'סטר סיטי תעלה מחר (ראשון) לעוד מפגש ליגה. האלופה תתארח אצל אסטון וילה, ינסו להשלים רצף של שלושה ניצחונות פרמייר ליג, ולהמשיך במאבק על המקום השני, אולי אפילו על צמצום הפער מליברפול. אבל עם כל הכבוד למטרות היומיומיות של הסיטיזנס (לפחות טכנית, כל ארבעת התארים האפשריים עדיין מונחים על הכף), שאלה אחת מרחפת מעל הכל: שאלת עתידו של המאמן, פפ גווארדיולה, במועדון.

לגווארדיולה יש חוזה עד תום העונה הבאה, אך עם זאת הסיבה שעתידו לוט בערפל היא בעיקר בשל ההיסטוריה: פפ עוד לא נשאר מעבר לארבע עונות באותו מועדון - לא בברצלונה ולא בבאיירן מינכן. אבל למרות המסורת, בתקשורת האנגלית כבר מנסים לחבר את הנקודות לפיהן פפ יישאר לפחות עוד עונה באיתיחד.

ע"פ כתבה שהתפרסמה ב"מנצ'סטר איבינינג ניוז", סיבה אחת אפשרית נוגעת למיקל ארטטה: עוזר המאמן הספרדי של פפ בסיטי, שנחשב ליורשו הטבעי בתפקיד אם יעזוב, השתחרר בעצמו מסיטי ועבר לארסנל במקומו של אונאיי אמרי. גם התצוגה הדומיננטית והשינויים שערך בהרכב של סיטי בדרבי נגד יונייטד בחצי גמר גביע הליגה, מעידים כי מערכת היחסים בינו לבין השחקנים עדיין סוערת - ופפ, בראיונות קודמים, אמר כי יעזוב רק כאשר "לא יוכל להעביר את המסר לשחקנים".

ובחזרה ליום יום: אחד החסרונות שהכי הורגשו בכל הקשור לעונה של סיטי, בוודאי בהתרחקות היחסית שלה מהצמרת ומליברפול, היא היעדרותו של הבלם הבאסקי איימריק לאפורט. במסיבת העיתונאים לפני המשחק מול אסטון וילה, התייחס גווארדיולה להתקדמות ההחלמה שלו: "הוא מתאמן כל יום, הוא לא חש בכאב ומרגיש טוב, אבל איני יודע מתי בדיוק אוכל לחזור ולהשתמש בו. אני לא רופא, אבל הוא בחור גדול, לא כמו ראחים (סטרלינג) שמתאושש בקלות, אנחנו נראה מה הרופאים יחליטו".