פפ מאמין בצדקת סיטי (GETTY)
פפ מאמין בצדקת סיטי (GETTY) | צילום: ספורט 5

אטאלנטה חגגה על ולנסיה, טוטנהאם נכנעה 1:0 ללייפציג ובינתיים פפ גווארדיולה ומנצ'סטר סיטי התמקדו בזירה המקומית. התכולים השיגו 0:2 על ווסטהאם שהוריד את הפער המפלצתי מליברפול שבפסגה ל-22 נקודות ומיד לאחר מכן התפנו להתעסק בסיפור המדאיג באמת מבחינתם.

"אנחנו מקצועניים על כר הדשא, ואין לנו מה לעשות עם מה שקורה מחוצה לו", הכריז פפ בנוגע לעונש החמור שספגה סיטי מאופ"א - השעייה לשנתיים מליגת האלופות. "אנחנו נשחק הכי טוב שנוכל ויש לנו הרבה דברים מעניינים להילחם עליהם. בינתיים, אנחנו נערער, כי מי שמאמין שהוא צודק, חייב להיאבק".

גווארדיולה נשאל על כך שנשיא ברצלונה ג'וזפ מריה ברתומאו הביע תמיכה בהחלטה של אופ"א ולא נשאר חייב: "אני לא יודע אם הם מרגלים אחרי, אבל הם מכירים אותי, אז אין בכך צורך. העצה שלי לנשיא, אם הם שמחים בברצלונה בעקבות ההשעייה שלנו, היא לא לדבר בקול רם מדי, כי אנחנו מתכוונים לערער. אנחנו נערער ובתקווה נוכל לפגוש את ברצלונה בליגת האלופות".

"המועדון חייב להילחם ואני סומך עליו במאת האחוזים", חזר פפ ואמר. "הסיטואציה עדיין לא סגורה ואנחנו נמתין. כל עוד הבעיה לא תיפתר אנחנו נמשיך לשחק ומה שיהיה - יהיה".

ואחת הסוגיות החשובות שנוגעות בעונש של סיטי היא האם פפ יישאר במידה שאכן תורחק מליגת האלופות. המנג'ר הקטאלני הכריז שוב בנוגע לכך: "אם לא יפטרו אותי, אני אהיה כאן. אני אוהב את המועדון הזה ואוהב להיות פה. זה המועדון שלי ואהיה כאן לא משנה מה יקרה".