מה מתכנן מינו ראיולה? (GETTY)
מה מתכנן מינו ראיולה? (GETTY) | צילום: ספורט 5
האופטימיות של פוגבה נעלמה מהר (GETTY)
האופטימיות של פוגבה נעלמה מהר (GETTY) | צילום: ספורט 5

לפני פחות משנתיים פול פוגבה היה על גג העולם כאשר זכה עם צרפת בגביע העולם ברוסיה בגיל 24 בלבד. הקשר נחשב לאחד השחקנים הטובים והשלמים בעולם והתחושה הייתה שהמניה שלו רק תמשיך לנסוק בשנים הבאות כאשר השמיים הם הגבול. בפועל, הצרפתי המוחצן הסתכסך עם זוז'ה מוריניו ובשלב מסויים מאס לשחק במנצ'סטר יונייטד שנכשלה שנה אחר שנה ונראית כמו מועדון ללא אופק.

לאחר שסיים את עונת 2018/19 בצורה נפלאה ועשה הרושם שמשהו חדש וטוב קורה אצל האדומים עם אולה גונאר סולשיאר הגיעה העונה הנוכחית שנראית כמו סיוט עבור פוגבה. אומנם, העונה התחילה עם 0:4 מוחץ נגד צ'לסי כאשר הצרפתי מנהל את ההצגה עם צמד בישולים. אך כבר במחזור ה-5 פוגבה לא שיחק בשל פציעה בקרסול. הצרפתי אומנם ניסה לחזור לשחק והשלים 90 דקות נגד ארסנל שבועיים לאחר מכן, אך לא החלים בצורה מלאה וחזר למיטת הטיפולים.  

לאחר עשרה מחזורי ליגה, עשה הרושם שפוגבה החלים. סולשיאר ניסה לשלב אותו בצורה הדרגתית במשחקים נגד ווטפורד ניוקאסל, אך בסופו של דבר התברר שהפציעה היא חמורה ממה שחשבו בהתחלה והקשר התבשר שהוא צריך לעבור ניתוח בקרסול.

למרות שהצרפתי משתוקק כבר לחזור לשחק ולא פעם הוא הצהיר זאת, עושה הרושם שעוד יקח זמן עד שנראה את הקשר הצבעוני בחזרה על הדשא. לפני המשחק הראשון במסגרת הליגה האירופית סולשיאר עידכן על המצב של שחקנו וכלל לא נשמע אופטימי:  "החזרה שלו תלויה באיך שהוא ירגיש ומתי שהוא ירגיש מוכן לעשות זאת. בשלב זה הוא כלל לא קרוב לחזרה למגרשים".

בינתיים נראה כי שחקן הרכש הטרי, ברונו פרננדש הספיק להשכיח את פוגבה בזמן הקצר שלו באנגליה. אומנם, הפורטוגלי שיחק שלושה משחקים בלבד אך בזמן הקצר הזה הקשר הותיר רושם אדיר שגרם לאוהדי השדים האדומים להמשיך הלאה מפוגבה.

לאחרונה, הצרפתי נשאל על האליפות המסתמנת של ליברפול והוריד את מניותיו בקרב האוהדים האדומים עוד יותר: "אני מוכרח להודות שהם משחקים הכי טוב כרגע ומגיע להם להיות במקום שבו הם נמצאים".

הקיץ הקרוב, יהיה משמעותי מאוד להמשך הקריירה של פוגבה כאשר יתבהר אם הוא יבחר להישאר או שהאדומים סוף סוף יענו בחיוב לבקשותיו לעזוב את השדים האדומים למועדון שמתמודד באמת על תארים.