כריסטיאנו רונאלדו. יגיע לישראל (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
רונאלדו. יצטרך לעבור משוכה בוסנית (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

הרבה ביקורת ספגה פיפ"א לאחר שהחליטה לחלק את 8 הנבחרות שהעפילו לשלב הפלייאוף לעליה למונדיאל 2010 לשני דרגים - מדורגות ולא מדורגות.

יהיו שיגידו שזה הורס את רוח הספורט, ויכול להיות שהם צודקים, אבל דבר אחד בטוח - אחרי ההגרלה שנערכה היום (שני) בז'נבה, נראה כי 3 הגדולות של שלב הפלייאוף, פורטוגל, צרפת ורוסיה, לא יהיו מאוכזבות מההגרלה שקיבלו.

נבחרת פורטוגל יכולה להיות מרוצה לאחר שהוגרלה מול נבחרת בוסניה הצנועה. הבוסנים אמנם הפתיעו כשעלו מהמקום השני בבית של ספרד והשאירו את טורקיה בבית, אבל נבחרתו של קרלוס קירוש, שכוללת שחקנים ככריסטיאנו רונאלדו, סימאו, ריקרדו קראבליו, ועוד כוכבים רבים, לא אמורה להתקשות מול הבוסנים החביבים.

גם נבחרת צרפת המאכזבת לא תבכה על ההגרלה, שזימנה לה מפגש מול נבחרת אירלנד. האירים העפילו מהמקום השני מהבית של איטליה, שהיה בית קל, ועם רובי קין בהרכב התקוות שלהם תמיד גבוהות, אבל הצרפתים של דומאנק, שאיכזבו כשסיימו רק במקום השני בבית ממנו עלתה סרביה, יהיו פייבוריטיים ברורים בצמד המשחקים.

נבחרת רוסיה קיבלה את ההגרלה הכי קלה, לפחות על הנייר, כשתפגוש את נבחרת סלובניה. הסלובנים הדהימו כשהעפילו מהמקום השני מבית שכלל את צ'כיה ופולין, כאשר סלובקיה הדהימה אף יותר כשהעפילה מהמקום הראשון.

הנרי ודומאנק. צריכים לעבור את האירים (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
הנרי ודומאנק. צריכים לעבור את האירים (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

המשחק הפתוח ביותר של שלב הפלייאוף יפגיש את הנבחרת החלשה ביותר מבין המדורגות, נבחרת יוון שעלתה מהמקום השני בבית הישראלי, ואת הנבחרת החזקה ביותר מבין הלא מדורגות, נבחרת אוקראינה שהשאירה את קרואטיה החזקה בבית כשעלה מהמקום השני בבית האנגלי.