מקאלק וכיאל ברגע הפציעה. לא התכוון לפגוע (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מקאלק וכיאל ברגע הפציעה. לא התכוון לפגוע (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

פציעתו של קשר נבחרת ישראל וסקוטלנד, בירם כיאל ממשיכה להעסיק את התקשורת הבריטית אחרי שהשחקן עבר את הניתוח בהצלחה וצפוי לחזור, אם בכלל, רק בשלהי העונה הנוכחית. כזכור, כיאל נכנס לתיקול עם שחקן ריינג'רס, לי מקאלק במהלך הדרבי הגדול של גלאזגו (0:1 לסלטיק) ואחרי שתחילה חשבו שהפציעה תשבית את השחקן לחודש התגלתה תזוזה באחת מרצועות הקרסול.

מקאלק עצמו, שהואשם ע"י אוהדי סלטיק בירידה המסוכנת לכדור דיבר היום על המקרה מהדקה ה-74 של הדרבי: "זה לא היה תיקול רע כמו שחלק מהאנשים אומרים. שנינו היינו מחויבים לכדור ואני חושב שההילוכים החוזרים מראים בדיוק את זה. בחיים שלי לא הלכתי בכוונה לפצוע שחקן ובחיים לא אעשה זאת".

במסר של פיוס אמר מקאלק: "המחשבות שלי איתו ואני בטוח שהוא יחזור חזק מכל הסיטואציה. אני בכנות מלאה מאחל לו את כל הטוב".

אחרי שגם מאמן סלטיק, ניל לנון, אמר שהוא סולח לקשר אמר השחקן: "שמחתי לראות מה שלנון אמר. הוא שיחק את המשחק בדיוק בתפקיד הזה ויודע מה יכול לקרות, אנשים מנסים לעשות מהסיפור הזה יותר ממה שהוא".

לי מקאלק במאבק אווירי עם סמארס.  (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
לי מקאלק במאבק אווירי עם סמארס. (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

אקס הקבוצה, טוש מקינלי, ששיחק כבלם של ה'בויז' בשנות ה-90 דיבר גם הוא על הנושא אחרי ששיחק עם כמה מהקשרים האחוריים הנחשבים ביותר בהיסטוריה של סלטיק – ג'ון קולינס, פול מקסטיי ופיטר גרנט: "בירם היה פנטסנטי והוא מאוד יחסר. יהיה קשה מאוד להכנס לנעליים שלו והוא השפיע מאוד על המשחק. עצוב לי בשבילו כי הוא באמת היה ברמה אחרת".

כיאל (ONE) (צילום: מערכת ONE)
כיאל (ONE) | צילום: מערכת ONE

מקינלי הוסיף: "היה לי מזל לשחק עם קשרים טובים ואני מרגיש שבירם ברמה הזו, לפעמים הגליצ'ים שלו נעשים בהתלהבות יתר אבל זו הדרך שהוא משחק וזו חלק מהסיבה שאוהבים אותו כל כך".