אם בישראל מתרגשים לקראת המשחק של מכבי תל אביב מחר (חמישי) ב-19:30 בפארק דה פראנס מול פאריס סן-ז'רמן, אז בצרפת זה הפוך לגמרי. לפחות על פי התקשורת הצרפתית, בבירה הצרפתית לא ממש סופרים את הקרב על הכרטיס לשלב הבתים בליגה האירופית.

אחרי הגרלה הם ידעו לספר כי מכבי היא אלופת ישראל (מה שלא הפריע להם בכלל זה העובדה שהמשחק מתנהל במוקדמות הליגה האירופית) ומי שמאמן אותה הוא ניר לוין.

את מרבית הכותרות בעיתוני הספורט הבכירים של צרפת תפסו דווקא הכותרות על העונשים שספגו שחקני הנבחרת על התנהגותם במונדיאל האחרון, כשלעומת זאת במשפטים בודדים מתייחסים למשחק בין הצהובים לכחולים מסן-ז'רמן.

ב'לאקיפ' הוזכר המשחק וצויין שמכבי תל אביב נחתה בפאריס לקראת המפגש. "מה יותר חשוב לפאריס סן-ז'רמן, המשחק נגד מכבי שיקבע את עתידה בליגה האירופית או המשחק נגד בורדו בסוף השבוע?" התשובה ניתנה בהמשך כשצויין: "השוער קופה לא יפתח כיוון שבקבוצה מעדיפים לשמור אותו לסופ"ש".

כמו כן צויין שניבאלדו ששיחק בעברו בצרפת ובוויאדוליד לא יקח חלק במשחק בעקבות פציעה. אלא שהצרפתים כבר החליטו: "סאבו פאביצ'ביץ' יחליף את הברזילאי בהגנה. גם אלברט באנינג וסידיבה ששיחקו בליגה הצרפתית יפתחו".

כותרות עיתוני צרפת, היום (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
כותרות עיתוני צרפת, היום (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

על האוהדים של מכבי נרשם: "אלפי אוהדים ישראלים כבר מחכים להגיע לפארק דה פראנס".

גם ניבאלדו קיבל איזכור עיתונות הצרפתית למרות שלא ישחק (ליאור טימור (צילום: מערכת ONE)
גם ניבאלדו קיבל איזכור עיתונות הצרפתית למרות שלא ישחק (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

במגאזין ה"לוטו פוט" מתייחסים למשחק כמעט בביטול. "מדובר במשחק הכנה טוב לפתיחת הליגה של פאריס", נכתב בעיתון והוסיפו: "אחרי שני המשחקים הראשונים של סן-ז'רמן, היא צפויה לנצח גם את מכבי תל אביב בדרך לפתיחת עונה מוצלחת".

אגב אחד הפרשנים בעיתון התייחס לתוצאת המשחק וכתב: "על הנייר סן-ז'רמן צריכה לנצח את מכבי. היתה לה פתיחת עונה טובה ולא נראה שהקבוצה הישראלית תמנע את זה ממנה. אבל כל תוצאה מלבד ניצחון עלולה לפגוע וצריך להיות זהירים עם הישראלים". על ההימור לגבי תוצאת המשחק כתב: "אני מעריך שסן-ז'רמן תנצח או 0:1 או 1:2 קליל".

אלברט באנינג ששיחק בפאריס קיבל תמונה בעיתון (ליאור טימור) (צילום: מערכת ONE)
אלברט באנינג ששיחק בפאריס קיבל תמונה בעיתון (ליאור טימור) | צילום: מערכת ONE

ומה לגבי מכבי תל אביב? בעיתון "לה ג'ורדיאן" התייחסו בקצרה בלבד לקשר הקבוצה אלברט באנינג כשכתבו: "אחריה קדנציה ארוכה בסן-ז'רמן, אלברט באנינג, הרכש החדש של מכבי תל אביב חוזר למפגש נוסף בפארק דה פראנס הפעם במדים הצהובים מול האקסית".

מכבי תל אביב תערוך את האימון הראשון והמסכם לקראת המפגש. האימון יתקיים באצטדיון בו יתקיים המשחק. מי שייטול חלק לראשונה כשהוא לובש את מדים הצהובים הוא הבלם המונטנגרי, סאבו פאביצ'ביץ', אחרי שהגיעו כל מסמכי השחרור שלו מההתאחדות היוונית והוא אושר לשחק.

פאביצ´ביץ´ ונמני עם החולצה החדשה (האתר הרשמי של מכבי ת&"א) (ONE) (צילום: מערכת ONE)
פאביצ´ביץ´ עם החולצה הצהובה. יוכל לשחק (האתר הרשמי של מכבי ת&"א) | צילום: מערכת ONE

בצוות המקצועי יצפו בו עם הקבוצה באימון ורק לאחר מכן יחליטו אם יטול חלק במשחק או לא. יש לציין שהבלם הגיע בכושר משחק טוב מאחר והתאמן הקיץ עם קבוצתו היוונית ואף שיחק במדי נבחרת מונטנגרו בשבוע שעבר. בנוסף, בעלי הקבוצה, מיץ' גולדהאר, נחת בפאריס ויצפה מחר במשחק.