גיל בלומנשטיין. עדיין לא שב לסגל של בוצ´ר (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
בלומשטיין. "השתלבתי נורא מהר" (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

הנה עובדה שלא רבים מחובבי הכדורגל יודעים: בירם אינו הנציג הישראלי היחיד בליגה הסקוטית. בקבוצת אינברנס הקטנה, שעלתה בסוף העונה שעברה לפרמייר ליג הסקוטית, משחק כדורגלן ישראלי נוסף, גיל בלומשטיין.

בראיון מיוחד ל-ONE סיפר בלומשטיין על ההתאקלמות המהירה שלו בסקוטלנד: "השתלבתי נורא מהר ולמרות שהקבוצה רק עלתה ליגה, יש לנו שחקנים טובים מאוד. המטרה שלנו היא לסיים בפלייאוף העליון (מקומות 1-6) ומשם הכול פתוח".

"אינברנס זו עיירה קטנה שמכילה בסך הכול 60,000 תושבים", תיאר הקשר את את ביתו החדש, "אבל היא מפותחת ולא חסר בה כלום. היא גם נקראת עיר הבירה של הצפון והתכולה של האצטדיון הביתי הוא 13,000 מקומות. במשחקים מול הגדולות האצטדיון מלא בדרך-כלל, ובשאר המשחקים באים מחצית מהכמות הזאת".

"המשחק הראשון של העונה היה מול סלטיק והייתה באצטדיון אווירה מדהימה, המשחק גם שודר בכל בריטניה. אפשר להגיד שזה גם היה רגע השיא של הקריירה שלי עד עכשיו אבל סבלתי מחוסר מזל כשגם נפצעתי באותו משחק. היום אני מרגיש טוב יותר ובסוף השבוע אני כבר אחזור לאימונים עם הקבוצה", הוסיף בלומשטיין.

מי שמאמן את אינברנס הוא טרי בוצ'ר, שהיה קפטן נבחרת אנגליה בעבר ושיחק בשלושה מונדיאלים: "האימונים שלו הם ברמה אחרת ובקצב שונה, ההתחלה שלי פה הייתה הכי קשה שלי בחיים. לא מדובר רק בצד המקצועי, כי הוא אישיות ובנוסף יש לנו פגישות עם קואצ'ר, שהוא מאמן מנטאלי ועוזר לך בכל מיני תחומים, כולל בהתמודדות עם התקשורת".

בעונה שעברה שיחק בלומשטיין בהפועל ב"ש, אך לא הביא לידי ביטוי את הכישרון שלו על המגרש. "אי אפשר לקרוא לשנה שעברה הצלחה, אבל למדתי דברים שיעזרו לי להמשך הקריירה ואני שמח שעברתי אותם בגיל צעיר וזה חישל אותי. זה פשוט לא התחבר, כי אני הייתי צריך יציבות וסבלנות וזה לא התאפשר מכמה סיבות".

גיל בלומשטיין (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
גיל בלומשטיין (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

"אני עדיין שחקן צעיר שצריך לקבל את הביטחון שלו לאורך זמן וזה פשוט לא קרה בבאר שבע, אבל אני לא מאשים אף אחד, כי לפעמים דברים פשוט קורים מעצמם וכנראה שזה היה צריך לקרות. בכל אופן מאוד נהניתי שם וההתנהלות במועדון, במיוחד של אלונה ברקת, ראויה לציון", סיכם בלומשטיין.