בקיץ שעבר הבין עדן בן בסט, באמצעות אביו איציק, שמכבי חיפה לא רוצה לחדש את חוזהו. השניים הציעו לרכוש באופן עצמאי את כרטיס השחקן מחיפה, מהלך שנשא פרי: אחרי מספר דיונים רכשו הבן בסטים את הכרטיס בסכום צנוע של 50 אלף דולר בלבד.

שנה חלפה לה, ובמכבי חיפה הבינו מהר מאוד שבכל מה שנוגע לעדן, השחקן יצא המרוויח הגדול. לא רק שבן בסט נתן עונה גדולה בהפועל חיפה והפך מחדש, בתוך מספר חודשים, למבוקש אצל יעקב שחר, אלא גם זכה בכל הקופה ועבר לליגה הצרפתית.

המעבר לברסט צפוי לעשות לבן בסט טוב בין השאר גם מבחינה כלכלית. בעונה אחת בלבד יוכל החלוץ להגיע לסכום של 400 אלף יורו בחשבון הבנק, סכום אליו לא היה מגיע באף קבוצה בישראל גם בחלומותיו הרטובים ביותר.

"לשיקול הכלכלי היה משקל גדול במעבר שלי לברסט", מספר החלוץ. "אין לי ספק שהגעתי למועדון שמתאים לי בכל המובנים. זה מועדון מפואר ובכל משחק מגיעים כ-40-50 אלף צופים. זו תהיה חוויה מרתקת לשחק מול קהל כזה גדול. הליגה הצרפתית בהתקדמות, ואני שמח על החתימה".

על השאלה האם לא מדובר בליגה ששווה בערכה לליגה הבלגית אמר: "עם כל הכבוד לליגה הבלגית, אי אפשר בנשימה אחת להשוות אותה לצרפתית. היו לי כבר בינואר הצעות לבלגיה, אבל לא מיהרתי לשם בגלל שהיו לי הצעות גם מגרמניה ומעוד מדינות. בסופו של דבר הלכתי לקבוצה שרצתה אותי הכי הרבה".

עדן בן בסט: "הלכתי לקבוצה שהכי רצתה אותי" (צילום: מערכת ONE)
עדן בן בסט: "הלכתי לקבוצה שהכי רצתה אותי" | צילום: מערכת ONE

על הקשר שלו עם יענק'לה שחר אמר: "הופתעתי ברגע שקיבלתי טלפון משחר לבוא לפגישה. שחר אמר לי בשיחה שמכבי רוצה לבנות את ההתקפה יחד איתי ועם תומר חמד או חלוץ זר. ההצעה של מכבי חיפה הייתה ההצעה הראשונה. הייתי מספיק כן עם שחר כדי לומר לו שאני רוצה לעבור ולשחק באירופה. שחר נתן לי את ברכת הדרך ברגע ששמע שאני חותם בברסט".

עדן בן בסט (משה חרמון) (צילום: מערכת ONE)
עדן בן בסט (משה חרמון) | צילום: מערכת ONE

בן בסט לא שכח גם את הפועל חיפה וניצן שירזי: "היו לי שנים נפלאות בהפועל חיפה ואני רוצה להודות בפרט לניצן שירזי, שהיה הדמות המרכזית בהצלחה שלי".

החלוץ מודע לקשיים בהתחלת הדרך בליגה חדשה: "אני ידוע כמי ששומר על אוכל כשר, ובימים שהגעתי לצרפת אכלתי רק סלטים. אתגעגע לאוכל של אמא ואני, בטוח שהיא תבוא אלי בתדירות גבוהה. יש לי בקבוצה את ג'ון קולמה. נדבר חצי עברית, קצת אנגלית וקצת צרפתית. יהיה בסדר".

עדן בן בסט וניצן שירזי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
עדן בן בסט וניצן שירזי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE