שוב הראו לו את הדרך החוצה. רוני לוי
שוב הראו לו את הדרך החוצה. רוני לוי | צילום: ספורט 5

עד לא מזמן היה נראה שרוני לוי נמצא על הדרך הנכונה בקפריסין, אבל אחרי חודשיים שאי אפשר לכנות באף שם אחר פרט להתרסקות, המאמן פוטר היום (שני) מאימון אנורתוזיס. אמש לוי פגש את אפואל ניקוסיה למשחק העונה, ולמרות שהיתה זו ההזדמנות האחרונה שלו לעצור את הנפילה, המאמן חזה בחניכיו מפסידים 2:0 וממשיכים להתרסק.

כזכור, אחרי 3 חודשים בסטיאווה בוקרשט, לוי פוטר ע"י הרומנים לפני יותר משנה. בקיץ הוא חתם במועדון הקפריסאי במטרה להצעיד אותו לאליפות, אבל אחרי תחילת עונה די מוצלחת וכיבוש המקום הראשון, הקבוצה החלה להידרדר כשלוי מאבד שליטה.

אנורתוזיס נמצאת בתקופה רעה, היא ניצחה רק פעם אחת בחודשיים ועל הדרך גם הודחה מהגביע. אחרי ההפסד אמש במשחק העונה, היא התרחקה מרחק 6 נקודות מהפסגה, ואפילו א.א.ק לרנקה שכבר היתה מרוחקת ממנה נושפת בעורפה ומאיימת על המקום ה-2. מאז ה-10 לפברואר, רוני לוי רשם 4 הפסדים ו-3 תוצאות תיקו ב-8 משחקים.

בשבוע הקרוב יחל בקפריסין הפלייאוף העליון שיכלול 4 קבוצות ו-2 סיבובים, מה שאומר שיש 18 נקודות בקופה, אבל מסתבר שעבור בעלי אנורתוזיס, לוי הוא לא האיש שיכול להוציא את הקבוצה מהבוץ, וכי אם ברצונו לאיים על התואר הוא חייב לבצע זעזוע על הקווים ולהעזיב את הישראלי, שאיבד את חדר ההלבשה.

רוני לוי אישר את הידיעה, שפורסמה לראשונה כאן באתר ערוץ הספורט, ואמר: "לקפריסאים לא היתה סבלנות, וחבל. היתה לנו אפשרות לעשות דברים יפים וללכת עד הסוף, כי רוב העונה הובלנו את הטבלה ושיחקנו נהדר. בחודש האחרון היתה נסיגה וזה דבר לגיטמי, אבל אני מאמין בקבוצה הזאת". אחרי הפיטורים של המאמן, מסתבר כי נקודת האור מהזווית הישראלית היא דווקא ברק יצחקי, שנותן עונה מצויינת ונמצא בכושר הבקעה טוב.