אברהם גרנט. לא ממהר לעזוב את פומפי (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
אברהם גרנט מאושר, יביא גביע? (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

"הוא היה יכול ללכת הביתה לפני שבועות ו-1,000 הבטחות של ההנהלה, אבל במקום הוא לקח על עצמו את האתגר נגד כל הסיכויים והנחיל בשרידים של הקבוצה שלו את הרוח התואמת את הארץ ממנה הוא בא".

כך בחר ה'דיילי מייל' האנגלי לפתוח את מהדורת הבוקר שאחרי הניצחון הגדול של פורטסמות' 0:2 על ברמינגהאם והעליה לשלב חצי הגמר הגביע האנגלי.

מצחיק להסתכל על השבועות האחרונים, על מה שעבר על פורטסמות', על הפירוק שכבר הוכרז ועונש הפחתת הנקודות שכנראה יוביל לירידה מהפרמייר ליג ולחשוב שבבוקר הזה, העיתונים מפרגנים, האוהדים בטירוף והממלכה כבר מריחה סיפור סינדרלה.

קשה לצפות מהצד בקבוצה של אברהם גרנט בשבועות האחרונים. השחקנים לא מרוכזים בכדורגל, חילופי הבעלים, העיסוק בתלוש המשכורת, כל אלו הובילו את הקבוצה לסחרור ממנו לא הצליחו לצאת. זה תורגם למספר הפסדים רצופים ומשחקים ללא ניצחון, אך תקוות הגביע נשארה לה.

גרנט. בן חיים: &"הוא עשה עבודה טובה בצ´לסי&" (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
גרנט מאושר. בהחלט יש לו סיבות לשמוח (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

אפשר להגיד שהם זכו להגרלה נוחה, הרי בכנות, ברמינגהאם (למרות חיזוריה אחר שכטר את ורמוט), היא לא בדיוק מאריות הכדורגל של הפרמייר ליג. ובכל זאת, קבוצת אמצע טבלה, לבטח טובה יותר מפורטסמות' והנה - גם היא בחוץ, כפי שמצאו את עצמם גם החבר'ה מסנדרלנד.

"גרנט השיב את הגאווה לפורטסמות'. גרנט מציג את עצמו כבנאדם שהולך נגד הממסד, נגד כל הסיכויים, מה שהופך אותו למנהיג מתאים לפורטסמות', שמסרבת להיכנע ולהיעלם מאור הזרקורים". נכתב ב'טלגרף', עוד עיתון מוביל בממלכה במפגן פירגון מרשים.

אולי בעוד מספר שבועות גרנט יוציא גביע מכל הסיפור הזה ואולי לא. מה שבטוח, הוא מוכיח פעם אחר פעם שהוא אכן בנוי למעמד הזה, אכן מתאים לליגה האנגלית ואם הוא הצליח להפוך את חבורת השחקנים המפורקת הזו לאחת שנלחמת ללא פשרות, אם הפך את פיקיון לחלוץ ראוי שכובש כמעט בכל משחק, אז מגיעות לו כל המחמאות.

פיקיון. איכשהו, גרנט הצליח לעשות ממנו חלוץ (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
פיקיון. איכשהו, גרנט הצליח לעשות ממנו חלוץ (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

בקדנציה הקודמת שלו באנגליה הוביל את צ'לסי לגמר ליגת האלופות. לא בטוח בכלל שזכיה בגביע האנגלי עם פורטסמות' יחשב להישג נחות מכך, אולי אף הישג גדול עוד יותר.

הכתוב הינו טור דעה