בעוד נבחרת ישראל עסוקה במשחק האחרון בקמפיין מוקדמות יורו 2012, במלטה, משחק לפרוטוקול בלבד שיסיים עוד קמפיין בו לא הצליחה להעפיל לטורניר גדול, נמצא חלוץ קייזרסלאוטרן, איתי שכטר, בישראל לטובת חתונת אחיו.

שכטר, כבש העונה שני שערים במדי הקבוצה הגרמנית המדורגת במקום ה-16, מתחת לקו האדום, עם 5 נקודות מ-8 משחקים. החלוץ לא זומן על ידי המאמן הצרפתי, לואיס פרננדז בשל חשיבותו הפחותה והכמעט לא קיימת של המשחק.

שכטר התארח ב'אולפן הספורט' בערוץ ONE, ערוץ 50 (כל ערב ב-19:00), סיכם את הקמפיין כראות עיניו, סיפר על ההתאקלמות שלו ושל גילי ורמוט בגרמניה ולא שכח את חברו אביחי ידין ומה שקורה בהפועל ת"א.

"אני חושב שהקמפיין הסתיים באכזבה, אי אפשר להגיד שעשינו את מה שרצו וציפו מאיתנו ואנחנו עדיין מחכים לעלות", פתח שכטר והמשיך לגבי ההפסד ליוון: "אני טוען ששחקן כדורגל ובמיוחד אני כשחקן צעיר, לא יכולים להעביר ביקורת על מאמן. הגענו למשחק נגד יוון ופישלנו, אנחנו השחקנים".

"אפשר לתרץ בהרבה תירוצים אבל הגענו למשחק כל כך חשוב והפסדנו. זה בטוח לא רק השחקנים, יש גם מעבר והרבה דברים. בתור שחקן ששיחק, היה מאוד חם, השעה היתה קטסטרופה, זה נכון שגם הם שיחקו באותו מזג אוויר אבל אנחנו היינו אלה שצריכים להעז. יש לנו עוד מה לעבוד כדי לגיע לרמה שלהם. אני לא משחק במלטה כי אחי מתחתן אך אם המשחק הזה היה חשוב וקריטי לנבחרת אז גם המשפחה שלי היתה עושה הכל בשביל הקריירה שלי וגם אחי היה נותן לי את ברכת הדרך".

איתי שכטר. רוצה את אלי גוטמן כמאמן נבחרת ישראל (צילום: מערכת ONE)
איתי שכטר. רוצה את אלי גוטמן כמאמן נבחרת ישראל | צילום: מערכת ONE

החלוץ שפרח תחת אלי גוטמן בהפועל ת"א, לא פסח גם על האפשרות לפיה יחזרו השניים לשתף פעולה: "בטח שאני רוצה שזה יקרה, איזו שאלה, היתה לי תקופה כל כך יפה איתו בהפועל ת"א, הוא זה שהביא אותי למעשה ממכבי נתניה. אני חושב שהוא מתאים, זה הזמן שלו, הלוואי".

שכטר התייחס גם לפתיחה הלא טובה של קבוצתו בגרמניה ולהשתלבות של חברו גילי ורמוט בקבוצה: "אני נמצא בליגה הכי כיפית והכי מיוחדת. אני מאושר, זה מקום שמתאים לי. זאת תחילת הדרך גם אני לאט לאט מתאקלם בליגה. הקהל די אוהב אותי, הצוות המקצועי עוזר לי אבל זה לא קל כי לא שיחקתי חמישה חודשים בארץ. גילי בדיוק התחיל להחלים מהפציעה שלו והוא קצת משך את זה יותר ממה שחשבו ובגרמניה שחקן שלא עושה מחנה אימונים וטרום עונה עם הקבוצה מאוד קשה לו להשתלב, אני מאמין ומקווה שישתף לצידי פעולה. אני מרוצה משני השערים שלי כי זאת עונה ראשונה אחרי פציעה בקבוצה שלא מגיעה להרבה מצבים אך מצד שני אני לא מרוצה כי הגעתי ליותר מצבים ויכולתי לכבוש יותר אבל לא בוכים על חלב שנשפך".

אביחי ידין מאוכזב (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אביחי ידין מאוכזב (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

שכטר יושב בגרמניה ורואה מה שקורה בהפועל ת"א ובעיקר מה קורה עם חבריו אביחי ידין וסלים טועמה. "חשבו שאביחי הדליף אבל אני מכיר אותו והוא ילד מדהים. הוא לא אוהב תקשורת ולא מדבר יותר מדי. אני שמח שזה מאחוריו, הוא אחד הקשרים הטובים במדינה וחשוב להפועל ת"א. גם לי ולגילי היה סיפור אבל כל מקרה לגופו, אני יודע שמעריכים את סלים ואביחי והפועל תרוץ עד הסוף".

"אני חושב שהפועל יכולה להיאבק על האליפות, אני וגילי רואים אותה מחו"ל ויש שם קבוצה טובה. יכול להיות שמצפים מהם לכדורגל שהפועל ת"א הציגה בשנתיים האחרונות אבל זאת קבוצה חדשה שצריך לתת לה זמן. בכל קבוצה כשיש תוצאות פחות טובות יוצאים דברים לא נעימים. הקהל של קייזרסלאוטרן מזכיר את זה של הפועל. חוץ מזה שהעוצמות שם אחרות כי יש שם כמויות שונות של אנשים, האהבה לקבוצה היא פחות או יותר אותו דבר".