אין תמונה
הפסד מביך. ברדה

חלוץ נבחרת ישראל וגנק הבלגית, אליניב ברדה, שיחק אמש (ראשון) 28 דקות בהפסד קבוצתו 4:1 לבירסחוט במחזור ה-18 של הליגה הבלגית, וזאת למרות שהוא סובל מפציעה בברכו.

חלוץ הנבחרת עלה לשחק כמחליף, למרות שהוא עדיין סובל מפציעה בברכו. ברדה צפוי לעבור הערב בדיקות שיבחנו האם הוא יוכל לחזור לאימונים מלאים ולכשירות מלאה: "הברך כואבת לי מאוד. אולי זאת הייתה טעות לשחק והייתי צריך להמתין עוד כמה ימים, אבל כ"כ רציתי לשחק ולעזור לקבוצה שלא חשבתי על עצמי בכלל. נראה מה יגיד לי הרופא של הקבוצה ואז אהיה הרבה יותר חכם. אולי אני פשוט צריך עוד קצת זמן מנוחה. בכל אופן אני מקווה להחלים כמה שיותר מהר, זה מה שהכי חשוב".

ההפסד לבירסחוט נחשב להפתעה גדולה בבלגיה, זאת בגלל שמדובר בקבוצה מתחתית הליגה הבלגית. ברדה התייחס להפסד המביך ואמר: "לא הגיעה לנו נקודה. שיחקנו נורא ואיום. לחזור ככה לליגה אחרי פגרה זה לא מה שציפינו. עכשיו נצטרך לתקן את הפסד הליגה כדי לעמוד במטרות שלנו".

בשבוע הבא תארח גנק את מונס מהתחתית למשחק ביתי חשוב כאשר ניצחון יוכל להעלות את הקבוצה למקום השלישי בטבלה.

במהלך חלון העברות גנק התחזקה בשני שחקנים חדשים, קשר שמאלי שהגיע מטוונטה ההולנדית וקשר ימני מסביליה הספרדית: "אין לי ספק שהם יעזרו לנו עכשיו להיות טובים יותר, מדובר בשחקנים ברמה גבוהה וההשתלבות שלהם בקבוצה חשובה לנו מאוד", אמר החלוץ.

ברדה התייחס לחרושת השמועות לגבי עתידו, זאת על רקע התעניינותה של אברטון בחלוץ נבחרת ישראל: "רק עכשיו חתמתי כאן על חוזה לעוד ארבע שנים. אני לא מבין מאיפה ממציאים את מה שממציאים, אבל אני לא הולך לשום מקום, בטח לא כרגע".

חלוץ הנבחרת הכחיש ראיון שפורסם באנגליה, בו הוא צוטט כאומר כי הוא לא מרוצה מסכום השחרור שלו מגנק: "הראיון לא היה ולא נברא. אף אחד לא התקשר אלי מאנגליה ולא דיבר איתי. כתבו שאמרתי שאני לא מרוצה מסכום השחרור שלי מהקבוצה, זה שטויות. הרי רק עכשיו חתמתי על חוזה שאני מאוד מרוצה ממנו כך שאין סיבה שאגיד שסכומי השחרור שלי מגנק מוגזמים, זה פשוט לא נכון".

כזכור, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, ברדה חתם על חוזה ארוך טווח בשורות גנק, עד לשנת 2012 כאשר סעיף שחרורו מהקבוצה נקבע על 4 מיליון יורו.