דור מלול. הרחקה לא מוצדקת (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
דור מלול. הרחקה לא מוצדקת (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

התאחדות הכדורגל הבלגית ביטלה היום (שישי) את הכרטיס האדום של מגן בירשחוט, דור מלול, אחרי עירעור הקבוצה בעניינו בעקבות ההרחקה במשחק הגביע מול קורטריק ביום ד'.

במשחק עצמו הודחה בירשחוט ומלול הורחק בדקה ה-44 בצורה מוזרה משהו כשהגיע לכדור לפני השחקן התוקף. בניגוד לנעשה בבלגיה בדרך כלל, העונש האוטומטי לשלושה משחקים בחוץ לא הופעל ובסופו של דבר גם הערעור התקבל והמגן יוכל לשחק כבר מול סרקל ברוז' מחר ב-21:00.

"אני מאוד שמח", סיפר מלול אחרי שיצא מבית הדין בבריסל. "כשקיבלתי את האדום הייתי כל כך בשוק שלא יכולתי לדבר כמעט ונורא שמחתי שכל הקבוצה והצוות היו מאחורי ואמרו לי שלא הגיע לי כרטיס אדום".

מגן נבחרת ישראל הוסיף קצת על הדיון עצמו: "הוכנה מצגת והכל היה רשמי וברור, הדיין שאל אותי 'מה יש לי להגיד להגנתי' וסיפרתי שזה היה האדום הראשון שלי בקריירה. לא הייתי יורד לתיקול הזה אם לא הייתי יודע במאה אחוז שאני אקח את הכדור וזה בדיוק מה שעשיתי ואלו היו הטענות העיקריות".

על המשחק עצמו אמר: "יש לנו סידרה של משחקים לא פשוטים השבוע ואנחנו צריכים לצאת עם הנקודות אחרי ההפסד הכואב 6:1 מול סטנדרד ליאז' שהכל התפרק לנו ממש".

מלול מרוצה. יש לו סיבה (האתר הרשמי של בירשחוט)  (צילום: מערכת ONE)
מלול מרוצה. יש לו סיבה (האתר הרשמי של בירשחוט) | צילום: מערכת ONE

רמי גרשון האריך את חוזהו
בלם נבחרת ישראל, רמי גרשון, האריך את חוזהו בסטנדרד ליאז' עד לתום עונת 2013/14 עם אופציה להארכת חוזה בעונה נוספת. גרשון חזר לליאז' מהשאלה בקורטריק בה ערך בשנתיים האחרונות 42 הופעות ומיתג עצמו כאחד משחקני ההגנה הטובים ביותר בליגה הבלגית.

רמי גרשון צמח במחלקת הנוער של הפועל ראשון לציון ומעונת 2008 שיחק בקבוצת הבוגרים. בתום עונת 08/9 בה עלה עם הכתומים מהליגה הארצית ללאומית יצא גרשון למבחנים בבירשחוט.

רמי גרשון מתאמן בסטנדרד ליאז´. מקבל הערכה (צילום: מערכת ONE)
רמי גרשון מתאמן בסטנדרד ליאז´. מקבל הערכה | צילום: מערכת ONE

הצוות המקצועי של הקבוצה מאנטוורפן החליט כי הוא לא מעוניין בו והוא המשיך למבחנים בליאז'. דווקא את הצוות המקצועי של הקבוצה המפוארת, הוא הרשים והושאל מראשל"צ לעונה אחת. בתום עונת ההשאלה הוא חתם ב-2010 על חוזה כשחקן סטנדרד ליאז' והושאל לקורטריק הקטנה בה זכה למקום של קבע בהרכב המקומי.

רק 24 שעות קודם לכם, פורסם לראשונה ב-ONE כי ליאז' הציעה למאור בוזגלו חוזה לעונה נוספת, למרות שהקשר פצוע כבר תקופה ארוכה.

בוזגלו (ONE) (צילום: מערכת ONE)
בוזגלו. הצעה לחוזה למרות הפציעה | צילום: מערכת ONE