אחרי שהסכסוך בין איייל גולסה למכבי חיפה נפתר היום (שישי) לאחר שהשחקן נפגש עם נשיא המועדון, יעקב שחר, ועם היועץ המשפטי, אודי שוכטוביץ' והוחלט כי הקשר ימשיך במכבי חיפה ולא ישחק בלאציו האיטלקית, נראה כי מתעוררת בעיה מהצד האיטלקי.

הידיעות על נחיתתו של הכשרון הצעיר הגיעו עד לארץ המגף והמועדון האיטלקי שבנה על גולסה לא מקבל את הבשורות באדישות.       

כלי התקשורת באיטליה לא נשארו אדישים להתפתחות האירועים ו'הגזטה דלה ספורט' כתב בכותרת "רוורס של גולסה. הוא יישאר בחיפה ולא בלאציו".

בעיתון האיטלקי מציינים כי מכבי חיפה הודיעה באופן רשמי שהשחקן ישאר אצלה ומצטטים את הודעת המועדון הישראלי: "אייל התנצל והתנצלותו התקבלה. החוזה שלו בתוקף, הוא הבין שהוא הוטעה על ידי היועצים שלו".

נשיא המועדון, קלאודיו לוטיטו, אף צוטט גם כן כמי שאומר: "החוזה עם גולסה מחייב ואף הוגש כבר להתאחדות האיטלקית. הוא צריך לחזור לאיטליה ביום ראשון ולהצטרף רשמית, אם לא ישוב עד אז, נפעל נגדו משפטית".

אייל גולסה על שער ה´גאזטה´. תביעה מצד לאציו בדרך? (צילום: מערכת ONE)
אייל גולסה על שער ה´גאזטה´. תביעה מצד לאציו בדרך? | צילום: מערכת ONE

ב'קוריירה דלה ספורט' נכתב בכותרת של הכתבה על גולסה: "לאציו, גולסה ויתר על המעבר". בהמשך, נכתב כי השחקן דחה את מעברו לקבוצה וכי יצאה הודעה רשמית על הישארותו בחיפה. כמו כן, צוין בעיתון כי השחקן עצמו לא יצא עדיין בהודעה מטעמו.

קצין העיתונות של לאציו, ניקולה לאראג'ונה אמר ל-ONE: "אנחנו בוחנים את צעדינו וטרם החלטנו כיצד לפעול בסוגיית אייל גולסה. בוודאי שהפתיעה אותנו העובדה שאייל חזר לישראל וכפי שאמרתי אנחנו שוקלים את צעדינו כיצד להגיב".

אייל גולסה היום. זכה לכותרות באיטליה (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אייל גולסה היום. זכה לכותרות באיטליה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כשנשאל קצין העיתונות, האם קיים כעס כלשהו כלפי מועדון הכדורגל של מכבי חיפה, ענה: "אין בנו שום כעס כלפי מכבי חיפה. אני אומר שוב, אנחנו מחשבים את צעדינו ובימים הקרובים נדע כיצד לפעול בסוגיה".

מבחינת מכבי חיפה, הסאגה הסתיימה וגולסה נשאר בקבוצה. ביום ראשון יגישו בחיפה בקשה להתאחדות לביטול הבוררות, אחרי שאייל גולסה הסכים כי חוזהו לעונה וחצי הקרובות במועדון תקף.

יעקב שחר. השחקן ישאר אצלו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
יעקב שחר. השחקן ישאר אצלו (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

שני הצדדים חתמו בפגישה על מסמך המאשר כי בורר מטעם ההתאחדות הוא שיחליט ויאשר שההסכם המקורי שנחתם בין גולסה לירוקים, תקף, כפי שטענה הקבוצה לאורך כל הדרך.