אוטו רהאגל (צילום: רויטרס)
רהאגל. מלחמה פסיכולוגית בניחוח גרמני | צילום: רויטרס

פרט למשחק בין ישראל ולוקסמבורג ייערכו הערב שני משחקים נוספים במסגרת בית 2 של מוקדמות מונדיאל 2010. מוליכת הבית יוון תארח ב-20:30 (שידור ישיר בספורט 2) את מולדובה ואילו שוייץ תפגוש בבית את לטביה (17:45, שידור ישיר בספורט 1).

חניכיו של אוטו רהאגל מחזיקים עד כה במאזן מושלם של 6 מ-6 וגברו במחזור האחרון 0:2 על לטביה בחוץ. ניצחון על המולדבים שטרם השיגו נקודה אחת, ישפר עמדות וירומם את מצב הרוח של אלופת אירופה בדימוס.

למרות הבדלי הכוחות הברורים בין שתי הנבחרות, רהאגל לא מזלזל ביריבה: "מולדובה היא נבחרת שעשתה לנו לא מעט בעיות בטורניר מוקדמות יורו 2008. אנחנו לא מסתכלים על שני המשחקים הבאים מול שוייץ וישראל, אלא רק על המשחק הקרוב".

"בנוסף, מדובר בנבחרת שרוב שחקניה הם תוצר של בית הספר הסובייטי לכדורגל והם זקוקים מאיתנו לתשומת לב רבה". שניים מכוכבי הנבחרת היוונית, גיורקאס סרטאידיס מאתלטיקו מדריד וגיורגיס קראגוניס מפנאתינאייקוס, נמצאים בספק למשחק בשל פציעות. "נחכה להם עד לרגע האחרון", אומר רהאגל. "נעשה את הכל על מנת להעמיד את ההרכב הכי טוב וכדי לנצח במשחק".

היצפלד לקראת לטביה: "מעכשיו כל משחק הוא גמר עבורנו"
הנבחרת המאכזבת של הבית, שוייץ, שהופתעה במחזור הקודם עם הפסד סנסציוני ללוקסמבורג, תצא למשחק מול לטביה בידיעה שאין מנוס מניצחון. כל תוצאה פרט לניצחון על הלטבים עלולה לחסל את חלומות המונדיאל של אוטמאר היצפלד וחניכיו.

המאמן הגרמני שמתחיל להרגיש סוג של לחץ אמר לקראת המשחק: "מרגע זה ואילך כל משחק הוא גמר עבורנו. השחקנים צריכים להבין ולהפנים זאת".

כשנשאל על חשיבותם של צמד המשחקים הקרובים מול לטביה ויוון השיב היצפלד: "אני לא מתכוון לבזבז מילים באשר לאפשרות שלא ננצח את המשחקים האלו".