עומר גולן (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
עומר גולן, סיים את העונה עם שער שוויון (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

עומר גולן חתם היום את השתתפותה של לוקרן לעונה הזו בליגת ג'ופילר הבלגית כשכבש את ששערו השני העונה בתיקו החוץ 1:1 מול קבוצת סרקל ברוז'.

המשחק שהתנהל במסגרת המחזור האחרון של שלב הפלייאוף ההזוי לא שינה מאומה לשתי הקבוצות, שכן שתיהן איבדו עוד לפני כל סיכוי לסיים במקום הראשון בבית שיאפשר להן להתמודד על מקום בליגה האירופית לעונה הבאה.

אבי סטרול ויואב זיו פתחו במשחק והשלימו 90 דקות במדי הקבוצה הכי "ישראלית" בבלגיה, וראו את פרדריק בוי המקומי מעלה את הירוקים מברוז' ליתרון כבר בדקה החמישית.

המשחק נמשך על מי מנוחות כשניתן היה להבחין כי שתי הקבוצות מחכות כבר לצאת לפגרת הקיץ ולא נרשמו בו הזדמנויות משני הצדדים.

בדקה ה-68 נכנס לשדה המשחק הישראלי השלישי של לוקרן, עומר גולן, ו-16 דקות מאוחר יותר בעט חברו לחוד ההתקפה סוקוטה בעיטה אדירה לכיוון השער, הכדור נהדף בקצות אצבעותיו של ורביסט לעמוד השער ועל הריבאונד עט עומר גולן כדי לקבוע שוויון.

במשחק המקביל בבית של לוקרן התרחשה סוג של דרמה כאשר מכלן, שהוליכה את הבית בביטחה אירחה את ווסטרלו למשחק בו הפסד בשער אחד היה מספיק לה כדי לסיים ראשונה, אולם הפסד מפתיע של 3:1 שלח דווקא את האורחים מווסטרלו לצמד משחקי בית וחוץ מול ראסינג גנק ואליניב ברדה.

אבי סטרול.  (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
אבי סטרול (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

המנצחת במפגש הכפול הזה תשחק בעוד מפגש כפול מול הקבוצה שתסיים בתום העונה במקום הרביעי בפלייאוף העליון על הזכות לייצג את בלגיה בעונה הבאה בליגה האירופית. מדובר, בסך הכל בסיום עונה חיובי עבור לוקרן שהיתה נתונה במאבקים קשים כנגד הירידה עד למחזור הסיום של העונה הרגילה. כזכור, גם האלופה נקבעה כבר בבלגיה וזוהי אנדרלכט.

ברדה (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
ברדה (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

מנפלאות הקיזוז גם בבלגיה, קבוצת גנט שסיימה את העונה בהפרש של שמונה נקודות אחרי קלאב ברוז' ניצלה עד תום את צמצום הנקודות בשלב הפלייאוף ואף חלפה על פניה בדרך למקום השני שיקנה בסיום העונה את המקום במוקדמות ליגת האלופות, כשהכחולים-שחורים מברוז' נמצאים במאבק מול סט. טרויידן על המקום הרביעי עד סיום העונה.