יארולים (משמאל). מחכה להפועל ת"א (GettyImages) (צילום: מערכת ONE)
יארולים (משמאל). מחכה להפועל ת"א (GettyImages) | צילום: מערכת ONE

הדריכות בהפועל ת"א לקראת המשחק האחרון בשלב הבתים של הליגה האירופית נגד המבורג כבר מורגשת. האדומים מודעים לחשיבות המשחק כשניצחון יעלה את הקבוצה של אלי גוטמן למקום הראשון בבית ויסיים עבורם קמפיין מצוין.

הקבוצה הגרמנית צפויה לנחות מחר בישראל וגם בהמבורג מייחסים חשיבות רבה למשחק. הגרמנים מגיעים במצב רוח טוב למשחק אחרי ה-0:4 על נירנברג בליגה כאשר גם בהמבורג יודעים שהמקום הראשון חשוב כדי לקבל הגרלה נוחה יותר בסיבוב הבא. הקבוצה ממנה חוששים מאוד בגרמניה היא כמובן ליברפול, שתדורג בקבוצת הדירוג השניה, זאת אחרי ההישגים הדלים שלה בליגת האלופות.

הקבוצה הגרמנית תערוך הערב את האימון המסכם שלה לפני היציאה לישראל ותנחת מחר בארץ. לקראת המשחק אמר הקפטן דוד יארולים: "אנחנו רוצים לסיים ראשונים על חשבון הפועל ואנחנו נבוא להשיג ניצחון או תיקו כדי להשלים את המשימה ולסיים ראשונים לפניהם. הקבוצה מתל-אביב קבוצה טובה אבל אנחנו מתרכזים במשימות שלנו".

מאמן הקבוצה, ברונו לבאדיה, הוסיף כי למרות שקשה לחזות את היריבה בסיבוב הבא, המבורג מחויבת לסיים את הבית המוקדם במקום הראשון: "למרות שאנחנו לא יכולים להשפיע על זהות היריבה, נבוא במטרה אחת: לסיים ראשונים".

ווצ'יצ'ביץ' יעבור עוד בדיקות


בנושא אחר, נמניה ווצ'יצ'ביץ', קשרה הסרבי של הפועל ת"א יעבור היום בדיקות נוספות בבית החולים תל השומר. על פי בקשת הרופאים, הקשר עדיין לא המריא לסרביה מאחר ובמצבו עדיף שלא יטוס, אך היום כאמור הוא יערוך בדיקות נוספות, יפגש עם הרופאים והוא צפוי להמריא לסרביה בסוף השבוע, לאחר המשחק מול המבורג.  

ווצ´יצ´ביץ´ אחרי שנפצע. מחזיק אצבעות לחברים באדום (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
ווצ´יצ´ביץ´ הבוקר בתל השומר (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

אגב, הקשר הסרבי לא יגיע למשחק, ויצפה בו רק בטלוויזיה. מקורביו טוענים כי יהיה לו קשה מידי להגיע לאיצטדיון מבלי היכולת לשחק או לדעת מתי יחזור לשחק, ולכן יצפה בהתמודדות בטלוויזיה. ווצ'יצ'ביץ' יחזור ארצה ב-15 בינואר, יעבור אולטרה סאונד, ואם הכל יילך כמו שצריך הוא יחזור לאימוני ריצה. בסביבתו לא רוצים להאיץ את קצב ההחלמה, אלא לתת לגוף את הזמן להחלים. 
 
בנושא אחר. בהפועל ת"א ממשיכים לחפש חיזוק לקראת חלון העברות בחודש ינואר, אך בינתיים ללא הצלחה. העלויות של אבי סטרול גבוהות מידי ולכן גם הישראלי שמוערך על ידי גוטמן לא יגיע להפועל ת"א. האדומים ממשיכים לחפש ומקווים למצוא 'בינגו' כפי שמצאו את ווצ'יצ'ביץ', ממש בפתיחת העונה. 

איתי שכטר ודני בונדר (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
איתי שכטר ודני בונדר (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE


העובדה שעומרי קנדה צפוי לפתוח בהרכב ביום חמישי מול המבורג, עדיין לא מסייעת לו לקבל קרדיט במועדון. בסביבת הקבוצה אמרו בנושא: "ייתכן שלמרות הכל קנדה יישאר בינואר, רק מכיוון שהפציעה של בונדר הותירה את אלי גוטמן ללא ברירות. אם אביחי ידין לא היה מוצהב, כנראה שאפילו מול המבורג הוא לא היה משחק, כשידין היה מוסט לעמדת הבלם, ודגלאס דה סילבה היה פותח כמגן הימני".

לאחר שעבר בדיקת אולטראסאונד, סובל דני בונדר מקרע זעיר בשריר הירך, וצפוי להיעדר מהמגרשים תקופה של 4-5 שבועות  ואחד מאנשי הקבוצה אמר: "אין לילד הזה מזל. כל פעם שהוא מחבר משחקים טובים, יש לו מנחוס".

המבורג תנחת מחר בישראל, אך נציגי חברת TEAM, האחראי על ניהול האירוע מטעם אופ"א ינחתו בארץ כבר היום. הקבוצה תערוך אימון טקטי סגור לתקשורת.