קטן ודבאלשווילי מתאמנים (האתר הרשמי) (צילום: מערכת ONE)
קטן ודבאלשווילי בקפריסין (האתר הרשמי של מכבי חיפה) | צילום: מערכת ONE

חלוץ מכבי חיפה, וויאם עמאשה, שזכה לבשורה משמחת מראשי פיפ"א שאישרו לו לשחק בנבחרת ישראל ללא דרכון ישראלי, יפתח בהרכב מכבי חיפה הערב (חמישי) ב-20:00 מול א.א.ק. לרנקה במסגרת המחזור החמישי של הליגה האירופית. שני סקאוטים מגרמניה שעוקבים אחרי החלוץ כבר זמן רב, יצפו בו גם במשחק בניקוסיה.

מספר קלטות של עמאשה הועברו ללא מעט קבוצות באירופה שהחלו לגלות עניין בחלוץ. החלוץ אמר לאתר הרשמי: "אני שמח שנמצא הפיתרון לכך שאוכל לשחק בנבחרת ישראל. חיכיתי לאישור הזה הרבה זמן וכמו כל שחקן כדורגל אני רוצה להצליח, להתקדם ולשחק ברמות הגבוהות ביותר. תודה לכל מי שעזר לי ממכבי חיפה ומההתאחדות לכדורגל. במיוחד ליענקל'ה שחר ולאבי לוזון שתמכו ודחפו את הנושא ללא הרף. נותר לי רק לקוות שהמאמן הלאומי יזמן אותי".

אחרי שכבש כבר שישה שערים באירופה, עמאשה מקווה לכבוש גם מול לרנקה. שחקני מכבי חיפה רוצים להשיג ניצחון חוץ ראשון העונה בגביע אירופה שאמור להבטיח את כרטיס העליה לשלב הבא, שלב 32 האחרונות, בפעם השניה בתולדות המועדון.

בחיפה מודעים לכך שקיים גם מצב תיאורטי שהקבוצה תסיים ראשונה בבית. אם שאלקה וחיפה תנצחנה, לגרמנים יהיו 11 נקודות ולחיפה 9 ואז המשחק בקרית אליעזר יהווה מאבק על ראשות הבית.

איציק כהן מברך את עמאשה (האתר הרשמי) (צילום: מערכת ONE)
איציק כהן מברך את עמאשה (האתר הרשמי) | צילום: מערכת ONE

אם חיפה תעלה לשלב הבא היא תהפוך לקבוצה הישראלית הראשונה שתשחק לפחות 14 משחקים בעונה באירופה (השיא הקודם הוא 12). בחיפה חוששים מעט מאפקט המאמן המתחלף של הקבוצה היריבה. אין זו הפעם הראשונה העונה שחיפה פוגשת קבוצה עם מאמן חדש, דבר שבדיעבד עזר ליריבות (הדחה מול גנק בפנדלים, הפסד 4:2 בבוקרשט, 1:1 בב"ש עם גיא לוי).

הרכב מכבי חיפה: בויאן שאראנוב, אוראל דגני, יוריצה בולייאט, איציק כהן, טאלב טוואטחה, גוסטבו בוקולי, תמיר כהן, אייל גולסה, יניב קטן, ולדימיר דבאלשווילי ו-וויאם עמאשה.

קטן ודבאלשווילי מתאמנים (האתר הרשמי) (צילום: מערכת ONE)
קטן ודבאלשווילי מתאמנים (האתר הרשמי) | צילום: מערכת ONE
ימפולסקי ובוקולי (האתר הרשמי של חיפה) (צילום: מערכת ONE)
ימפולסקי ובוקולי (האתר הרשמי של חיפה) | צילום: מערכת ONE
שאראנוב ודוידוביץ´ (האתר הרשמי) (צילום: מערכת ONE)
שאראנוב ודוידוביץ´ (האתר הרשמי) | צילום: מערכת ONE